Haber Detayı
11 Haziran 2018 - Pazartesi 19:45
 
Korsan taşımacılığa savaş açılacak
Gündem Haberi
Korsan taşımacılığa savaş açılacak

Gaziantep Servis İşletmecileri Odası Başkanı İsmet Özcan, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den 'Plaka tahditi' talebinde bulundu. Plaka tahditinin halk otobüsleri ve ticari taksilerde kullanılan bir sistem olduğunu ve korsan taşımacılığın önüne geçilebileceğini söyleyen Oda Başkanı İsmet Özcan'ın talebine olumlu yanıt veren Şahin de 24 Haziran seçimleri için servisçilerden oy istedi.

"AĞAMIZ DA PAŞAMIZ DA SİZSİNİZ"

Gaziantep Servis İşletmecileri Odası'nın düzenlediği iftar programına Gaizantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de katıldı. Oda Başkanı İsmet Özcan programda Fatma Şahin'den 'Plaka tahditi' talebinde bulundu. Plaka tahditinin halk otobüsü, ticari taksilerde uygulanan bir sistem olduğunu ve böylelikle korsan taşımacılığın önüne geçilebileceğinin altını çizen Özcan, "Plaka tahditi korsanı önler. Her önüne gelen servisçilik yapamaz. Gelirlerimiz yüzde 80 arttı. Bunun en büyük sebebi Fatma Şahin'dir. Para kazanamıyorduk ve mazot paramız dahi çıkmıyordu. Şu anda esnaf kardeşlerimizin özel araçları dahi var. Şimdi bu talebimizi de yerine getirirseniz bizim ağamız da, paşamız da, anamız da sizsiniz. Sizin yanınıza gelirken annemizin evine geliyormuş gibi geliyoruz. Annelerin evinde de zaten 'Yok' diye bir şey olmaz. Bunun bilincindeyiz. Eğer beklentimizi yerine getirirseniz korsan taşımacılığı önleriz" dedi.

FATMA ŞAHİN: "YASALAR SİZİN İÇİN AŞILIR"

Fatma Şahin ise İsmet Özcan'ın talebini değerlendireceklerini belirterek, 24 Haziran seçimleri için de oy istemeyi ihmal etmedi. Şahin konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Yapacak çok işimiz var. Başkanımızın talebini dikkate alacağız. Küçük bir yasal zorluk var. Ancak yasalar sizin için aşılır. Aşmak için bütün gayretimle çalışacağım. Bundan öncesini nasıl yaptıysak bundan sonrasını da yaparız. Bunu da birlikte başaracağız. Benim de sizden bir kardeşiniz olarak istirhamım var. Önümüzde büyük bir sınav var. 24 Haziran'da güven ve istikrar devam edecek."

NARİN DEMİRCİ

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı