Haber Detayı
15 Mayıs 2017 - Pazartesi 16:52
 
Köklü değişim şart
Takım sahipsiz kaldı
Spor Haberi
Köklü değişim şart

Güneydoğu Bölgesi'nin, Süper Lig'deki tek temsilcisi olan Gaziantepspor, 27 yıllık Süper Lig macerasını tamamladı. Kırmızı siyahlılar gelecek yıl TFF 1.Lig’de oynamaya hazırlanıyor. Gaziantepspor’un bugünkü haline tepki gösteren vatandaşlar, “Takıma kimse destek çıkmadı. Bu şehrin valisi, belediye başkanları, işadamları, milletvekilleri takımın arkasında durmadı. Yönetimin ne kadar suçu varsa, şehrin ileri gelenlerinin de o kadar suçu var.” Yorumunu yapıyor.

 Ligin 31. haftasında sahasında Galatasaray'ı konuk eden kırmızı-siyahlı ekip, sahadan 2-1 mağlup ayrıldı. 31. haftanın sonunda 26 puanla 17. sırada bulunan Gaziantepspor, ligin bitimine 3 hafta kala bu mağlubiyetle Süper Lig macerasının sonuna geldi. Gaziantepspor'un durumunu vatandaşlara sorduk. Yönetime tepkili olan vatandaşlar, "Gaziantepspor, her yıl küme düşme potasında yer alıyor. Her yıl bize bu korkuyu yaşatıyor. Yönetimin artık istifa etmesi gerekiyor. Takım zaten küme düştü. Kimsenin umudu kalmadı. Takımın bu hale gelmesinde herkesin suçu var. Gaziantepspor'a yazık ettiler." dediler.

Takım sahipsiz kaldı

Gaziantepspor'un sahipsiz kaldığını düşünen vatandaşlar, "Takıma kimse destek çıkmadı. Bu şehrin valisi, belediye başkanları, işadamları, milletvekilleri takımın arkasında durmadı. Yönetimin ne kadar suçu varsa, şehrin ileri gelenlerinin de o kadar suçu var. Diyorlar ki, 'Taraftar maça gitmiyor.' maça gidip zevk alamadıktan sonra, maça gitmenin ne manası var? Her maça gittiğimizde en az 2-3 gol yiyip öyle dönüyoruz. Kimse hatasını kabul etmiyor. Taraftarın takım için yapacağı şeyler kısıtlı. Formasını alıyoruz, maçına gidiyoruz. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Antep Arena açıldığında stada, yürüyerek gidip geldik. Biz takım her şeyi yaptık." diye konuştular.

Yönetim değişmeli

Yönetimin derhal istifa etmesi gerektiğini belirten vatandaşlar, "Bu yönetim Gaziantepspor için ne yaptı? Her yıl takım, küme düşmeye oynuyor. Bu yıl sonunda başardılar. Gaziantepspor'un düzelmesi için yönetimin değişmesi gerekiyor. Takıma yatırım yapılması lazım. Önceden alt yapıdan oyuncu yetişirdi. Yetişen oyuncuları büyük takımlara satardık. Son 5 yıldır hiç oyuncu çıktı mı? Gaziantepspor'un köklü bir değişime ihtiyacı var. Yıl içinde 3-4 defa teknik direktör değişikliği yapılıyor. Gelen teknik adamlar, sistemini oturtmadan gönderiliyor. Futbolcuda ne yapacağını şaşırıyor. Bu konuya bir çare bulunması gerek. Avrupa Ligleri'nde böyle değil. 25-30 yıl takımın başında olan teknik direktörler var. Bizim burada, üst üste 3 maç kaybedin hemen topun ağzına koyarlar adamı. Bu sistemin değişmesi lazım. Biz eski Gaziantepspor'u sahalarda görmek istiyoruz." dediler.  

(A.Atalamış)

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı