Haber Detayı
14 Mayıs 2017 - Pazar 17:50 Bu haber 624 kez okundu
 
Kitap Fuarı’na ilgi yoğun oldu
Gündem Haberi
Kitap Fuarı’na ilgi yoğun oldu

 

TÜYAP Gaziantep Kitap Fuarı sona erdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen fuara halkın ilgisi beklenen çok oldu. Fuarda stant açıp kitap satışı yapan yayınevleri, fuardaki yoğunluktan memnun olduklarını dile getirdiler. Timaş Yayınları Bölge Temsilcisi Serdal Gün, “Öğleden önce öğrenci grupları geliyor. Öğleden sonra ise yetişkinler fuarı ziyaret ediyor. Fuar, Gaziantep Üniversitesi içinde düzenlendiği için, öğrencilerin ilgisi bir hayli fazla. Standımızı her yaştan insan ziyaret ediyor. Fuar kapsamında indirimler ve kampanyalar yaptık. Halkın ilgisinden memnunuz.” dedi.

“Halkın ilgisi yoğundu”

Halkın ilgisinden memnun olduklarını belirten Destek Yayınları Yetkilisi ve Destek TV Genel Yayın Yönetmeni Ali Türkmen, “15 yaş ve üzeri okuyucularımız var. Halkın ilgisinden oldukça memnunuz. Kahraman Tazeoğlu, Azra Kohen ve Uğur Koşar kitaplarına talep fazla. Fuar boyunca yüzde 25’lik bir indirim uyguladık.” diye konuştu.

“Aradığımız kitapları bulduk”

Kitap Fuarı’nın, şehrin kültürel gelişmesi açısından faydalı olduğunu belirten vatandaşlar, “Türk toplumu maalesef kitap okumaya fazla vakit ayırmıyor. Böyle bir fuarın Gaziantep’te düzenlenmesi bizleri gururlandırdı. Okumak istediğimiz kitapları arıyorduk ama bulamıyorduk. Burada bulamadığımız kitaplara ulaşma fırsatımız oldu. Fuarın böyle kalabalık geçmesi, Gaziantep halkının bilgiye ve kitaba verdiği değeri gösteriyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dediler.

(Y.Öztürk)

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kitap, Fuarı’na, ilgi, yoğun, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı