Haber Detayı
03 Ocak 2018 - Çarşamba 16:16
 
“KİT çalışanları da dahil edilmeli”
Türk İş’ten Taşdoğan’a ziyaret
Siyaset Haberi
“KİT çalışanları da dahil edilmeli”

Türk-İş’e bağlı sendikaların Gaziantep Temsilcileri MHP Gaziantep İl Başkanı Muhitttin Taşdoğan’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette Taşeron İşçilerin sorunları ve 696 sayılı KHK ile kadroya giremeyen KİT çalışanlarının durumu masaya yatırıldı.

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhitttin Taşdoğan’ı, Türk İş Gaziantep İl Başkanı Mehmet Akif, Teskoop İş Şube Başkanı Bilal Öztopmak, Belediye İş Şube Başkanı Ahmet Gökalp, Demiryol-İş Yönetim Kurulu Üyesi İmam Yılmaz, Türk Haber-İş Bölge Temsilcisi Akif Tazeoğlu, Güvenlik İş Gaziantep İl Temsilcisi Mehmet Dinç ziyaret etti. Ziyarette Türk İş’e bağlı sendika temsilcileri, Gaziantep DHMİ Güvenlik çalışanları; 24 Aralık tarihli 696 sayıyla yayımlanan KHK’nin Taşeron KİT çalışanlarının bir kısmının üvey evlat muamelesi gördüğünü belirterek yardım istediler.

“KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIZ”

Konuya ilişkin konuşan Taşdoğan, “Taşerona Kadro isteğimiz seçim beyannamelerinde mevcuttu ve vadimizdi. Şimdi bu vadimizi hükümetin gerçekleştirmiş olması memnuniyet verici. Ancak Kamu İktisadi Teşebbüslerindeki Kitlerdeki taşeron işçilerimizin de kadroya alınması adaleti tesis etmek açısından önemlidir. Bu nedenle Kitlerle ilgili Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekilimiz Oğuz Tor’un çalışmalarını kamuoyu ile paylaşacağız” şeklinde konuştu.

“KİT ÇALIŞANLARI KADROYA DAHİL EDİLMELİ”

Türk İş Gaziantep İl Temsilcisi M.Akif Sarıca ise, “Yaklaşık 1 milyon taşeron çalışan kadroya alınırken Özel Güvenlik görevlileri, çağrı merkezinde ve bilgi işlem merkezinde çalışan birçok işçimiz kadroya alınmayacak.  Özel güvenlik görevlileri 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri Kanunu’na tabi olmaya devam edecekler. Hak ettiğimiz sürekli işçi kadrosuna mazlum 50 bin kit çalışanlarının da dahil edilmesi ve ayrım yapılmaksızın kadroya dahil edilmemiz konusunda sizden destek bekliyoruz. KİT olarak bilinen bazı kurum çalışanlarının yani yaklaşık 50 bin kişinin mağdur edilmemesi gerekiyor. Bu konu Milliyetçi Hareket Partisi’nden destek bekliyoruz” diye konuştu.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı