Haber Detayı
13 Haziran 2017 - Salı 09:32 Bu haber 4354 kez okundu
 
Kırk Hadis Sergisi, açıldı
Kültür-Sanat Haberi
Kırk Hadis Sergisi, açıldı

 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğiyle kitap ve kültür etkinliklerinin açılışları gerçekleşti. 
Gaziantep Kültür ve Sanat Merkezindeki “Kırk Hadis Sergisinin’’ açılışına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Dünyanın adalete, barışa ve kardeşliğe ihtiyacı var. Özellikle bu coğrafyada kanın, savaşın ve her gün binlerce çocuğun mağduriyetinin son bulması gerekiyor. Bu suretle kendimize dönerek daha yaşanılır bir dünya için neler yapıyoruz kendimize sormamız gerekiyor. Sergideki 40 hadis, sevgili peygamberimizin nasıl bir aile hayatına sahip olduğunu, nasıl bir baba olduğunu, nasıl bir yönetici olduğunu bize gösteren bir fırsat sunuyor. Medeniyetimizin bize getirdiği bu güzelliği esenlikleri ve huzuru yaşayalım yaşatalım ve çoğaltalım’’ diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından “Kırk Hadis Sergisinin’’ açılışı gerçekleşirken, katılımcılar ve protokol sergi salonunu gezdi.
Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve beraberindeki protokol, Kitap Ve Kültür Etkinlikleri kapsamında İstasyon Parkta kurulan kitap fuarının açılışını gerçekleştirdi. Dualarla yapılan açılış sonrası kitap fuarındaki standlar gezildi.
Her iki açılış programına Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yanı sıra, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, diğer idari amirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.


 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kırk, Hadis, Sergisi,, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı