Haber Detayı
13 Eylül 2017 - Çarşamba 20:39 Bu haber 1051 kez okundu
 
Kim çekecek..?
Vatandaş; “Trafik denetimleri yetersiz kalıyor”
Gündem Haberi
Kim çekecek..?

Okulların açılmasına bir hafta kala trafik sıkıntısı da yine gündeme geldi. Vatandaşlar trafik denetimlerinin yetersizliğine dikkat çekerek, “ Emniyet’in karşısındaki kaldırımda bile trafik kuralına uyan yok. Caddede araç park etmeyiniz çekilir yazıyor. Ama kim çekecek? Her gün onlarca araba bu tabelanın altına, Emniyet Müdürlüğü binasına karşı park ediliyor.” sıkıntıyı dile getirdiler.

 

Kış aylarının gelmesi ile birlikte yeniden kalabalıklaşan Gaziantep’te trafik sıkışıklıkları da arttı. Gelecek hafta okulların da açılması ile birlikte trafikte ciddi sıkıntılar yaşanması bekleniyor. Vatandaşlar, bu sıkıntıya rağmen trafik denetimlerinin de yeterince yapılmadığını düşünüyor.

Kavşaklarda polis yok

An kalabalık saatlerde bile kavşaklarda görevli polis göremediklerini belirten vatandaşlar, “ denetim olmayınca kural ihlalleri de fazla oluyor. Duyarsız sürücüler, önlerine gelen her yere park ediyorlar. Ancak buna müdahale edecek bir görevli bulamıyoruz. Denetim olmadan bu trafiği düzenlemek mümkün değil.” şeklinde konuşuyorlar.

Uyarı var, denetleyen yok

Özellikle şehir merkezinde gelişi güzel araç parklarının ciddi sıkıntı yaşattığını belirten vatandaşlar, “ Trafik denetimi denince, radarla hız kontrolü, kırmızı ışık kontrolleri ile karşılaşıyoruz. Halbuki düzensiz araç parkları ciddi sorun. Bu nedenle kavgalar çıkıyor, trafik ciddi anlamda kilitleniyor.

Bakın Emniyet Müdürlüğü’nün karşısındaki caddede park yasağı var. Kaldırımda park eden araçların çekileceği yönünde uyarı var. Ama kim çekecek? Uyarıya rağmen onlarca araç buraya park ediliyor. Emniyet Müdürlüğü’nün karşısında kurallara uyulmazsa, diğer yerlerde neler olur. Zaten ara sokaklar ayrı bir alem. Ara sokaklarda trafik sıkışıkları nedeniyle her gün kavgalar yaşanıyor. Denetimlerin arttırılmasını istiyoruz.” Sözleri ile sorunu dikkat çekiyorlar.

(S.Öztürk)

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı