Haber Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 18:17 Bu haber 4756 kez okundu
 
“Keşke ittifakla karar versek”
Siyaset Haberi
“Keşke ittifakla karar versek”

Büyükşehir Belediye meclisinde CHP’ li Mehmet Sucu’ nun mahkeme kararı ile iptal edilen yerler iki gün sonra dönüp dolaşıp tekrar önümüze geliyor. Plansız bırakılan yerler ne yapılacak diye sordu. Sucu’ ya cevap veren Osman Toprak;” CHP gurubu sürekli imar konusunda muhalefet olmaktadır. Maddelerin çoğunluğuna dava açılmaktadır. Keşke hep beraber ittifak olarak karar versek.” Dedi. Haziran Ayı  2'ci birleşimi  Meclis Başkanı Osman Toprak Başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis toplantısın da 62 madde görüşüldü. Görüşülen maddelerin 31'i Oy birliği ile 30'u Oy çoğunluğu ile kabul edildi. 1 Maddede komisyona ek süre verildi.Gündem maddelerinin oylanmasının ardından gündem dışı söz alan CHP Büyükşehir Meclis Üyesi Mehmet Sucu şu sözleri dile getirdi;

Mehmet Sucu; "Bir plan 2 yıl sonra mahkeme kararı ile bozulmaktadır.17.maddede aynı şekilde üniversite geliştirme sahasının imar değişikliği ile ilgili 2015 yılında görüşülmüştü. Ardından mahkeme kararı ile iptal olmuştu. Fakat bugün yine 2 yıl aradan sonra tekrar meclis gündemine getirildi. Bu plansız bırakılan yerler ne yapılacak. Yeni bir plan mı yapılacak yoksa eski plan mı yürürlüğe girecek. Diğer bir sorum 17,20,21. madde vatandaşların kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edipte açtığımız yerlere mimarlar odasının sürekli olarak bir itirazı bulunmaktadır. Artık meclis olarak CHP'yi dinleyiniz. Yoksa 2 yıl sonra dönüp dolaşıp tekrar gelmektedir." Dedi.

Osman Toprak; "Biz mahkeme kararına göre hareket etmek zorundayız. Mahkeme plan da bir kusur görürse iptal etmek zorundayız. Ardından yeniden plan yapılmaktadır. Mahkemenin huzuruna sunulmaktadır. Diğer konu ile ilgili olarak CHP grubu sürekli olarak meclis maddelerine imar konusunda muhalefet olmaktadır. Maddelerin çoğunluğuna dava açılmaktadır. Fakat 1-2 tanesi iptal edilmektedir. Keşke hep beraber ittifak olarak karar versek ama öyle bir imkanımız bulunmamaktadır. Bize karşı açılan mahkemelerin hiçbirinden rahatsız değiliz" Dedi.

Gündem dışı konuşmaların ardından başka söz hakkı isteyen olmaması ve oylanacak madde kalmamasından dolayı 14 Ağustos 2017 Saat 15.00'de yapılmak üzere toplantı sona erdi.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Keşke, ittifakla, karar, versek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı