Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 17:47
 
KESK üyelerinden fakslı eylem
Cumhurbaşkanlığına faks gönderdiler…
Ekonomi Haberi
KESK üyelerinden fakslı eylem

KESK Gaziantep Şubesi tarafından ‘OHAL İnceleme Komisyonu lağvedilerek, hukuksal sürecin başlatılması’ talebi ile basın açıklaması düzenlendi. KESK üyeleri basın açıklamasının ardından hazırladıkları metni Cumhurbaşkanlığına faks olarak gönderdiler.

KESK Gaziantep Şubesine bağlı sendika üyeleri TÜM BEL-SEN’de basın açıklaması düzenlediler. Düzenlenen toplantıda grup adına konuşan KESK Gaziantep Dönem Sözcüsü Ali Ersönmez, “Yoksulluğa, İşsizliğe, Güvencesizliğe Karşı Birlikte Mücadele” şiarı ile Ocak 2019’un ikinci yarasına kadar olan dönemde yürüteceğimiz mücadele programımız kamuoyu ile paylaşılmıştı. Mücadele Programının 6. Maddesinde OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu ile ilgili olarak tüm sendika üyelerimizin “OHAL İnceleme Komisyonu lağvedilip hukuksal süreç başlatılsın” konulu 5-9 Kasım tarihleri arasında cumhurbaşkanlığına faks gönderileceği ifade edilmişti. Bu çerçevede, Hukuk Büromuzun hazırladığı metni cumhurbaşkanlığına bugün faks olarak gönderiyoruz.”

“KAMU DENETÇİLİĞİNE BİREYSEL BAŞVURU YAPILACAK”

Sözlerini sürdüren Ersönmez, “Yoksulluğa, İşsizliğe, Güvencesizliğe Karşı Birlikte Mücadele” şiarı ile Ocak 2019’un ikinci yarısına kadar olan dönemde yürüteceğimiz mücadele programımızın 5. Maddesinde ise  “İhraç edilen üyelerimiz tarafından 5-9 Kasım 2018 tarihleri arasında OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun işleyişi hakkında Kamu denetçiliğine bireysel başvuru yapılacaktır.”

“MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Kamudan hukuksuz şekilde KESK üyelerinin ihraç edildiğini ifade eden Ersönmez, “5-9 Kasım tarihlerinde yapacağımız Cumhurbaşkanlığına faks ve OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonunun işleyişi hakkında Kamu denetçiliğine bireysel başvuru çalışmalarımız “haksız, hukuksuz, sorgusuz”  şekilde ihraç edilen üyelerimiz ve kamu emekçilerinin haklarının iadesine yöneliktir. KESK’e bağlı sendika üyeleri olarak belirttiğimiz gerekçelerle, OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonun lağvedilerek, ihraç tüm kamu emekçilerinin görevlerine iadesi ile sosyal, ekonomik ve özlük haklarımızın tam tazmini için Cumhurbaşkanlığınızın ilgili yasal süreci başlatması talebinde bulunuyoruz. Bu haklı talebimizin karşılık bulmasını diliyoruz. İki yıldan fazla süredir ihraç olup, akıbetleri ve hukuki süreçleri ile ilgili bilgi dahi alamayan üyelerimiz ve on binlerce kamu emekçisinin haklarının iadesi ve hukuki sürecin derhal başlaması, “haksız, hukuksuz, şekilde, keyfi ve idari tasarruflarla ihraç edilen” üyelerimizin haklarının iadesi için derhal harekete geçilmesini bekliyoruz. İşimiz, aşımız, ekmeğimizi alıncaya kadar ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalarımız ve mücadelemiz sürecek” şeklinde konuştu.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı