Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 16:34
 
Kelleci yeniden aday
Gaziantep Kantinciler Odası eski Başkanı ve sandıkta yeniden oda başkanlığına aday olan Şıho Kelleci, kantinci esnaflarıyla seçim öncesinde iftar yemeğinde bir araya geldi. Kantinci esnaflarından önemli destek görerek yoğun bir katılım sağlayan Kelleci, “Esnafımızın yarım kalan projelerini tamamlamak için tekrar adayım. Esnafımız kendi yanında bulunan bir başkan istiyor. Esnaflarımızdan da sandıkta desteklerini bekliyoruz” dedi.
Ekonomi Haberi
Kelleci yeniden aday

OKULLARIMIZA GÜVENLİK PERSONELİ İÇİN ÖNCÜ OLDUK

İki dönem oda başkanlığı yaptığını ve kendi dönemlerinde yaptığı icraatları değerlendiren Kelleci, “Tekrar bu göreve talibim. Geçmişte neler yaptığımız ortada. Güvenlik dedik bugün her okulumuzda güvenlik personelleri var. Kermes tiyatro için mücadele edeceğimizi belirttik. Tüm okullarımızın en büyük kaybı aslında kermes ve tiyatrolar. Ama biz bunu Gaziantep’te hafta içinden aldırarak hafta sonuna eklettik. Böylelikle hem öğrencilerimiz dersinden kalmıyor hem de esnafımız kazanıyor” ifadelerinde bulundu.

BÜYÜK BİR SORUMLULUK ALIYORUZ

Oda yönetimine yeniden talip olduklarını söyleyerek büyük bir sorumluluk üstlendiklerini vurgulayan Kelleci, “Büyük bir sorumluluk için talibiz. Bizi bekleyen çok fazla iş var. Yarım kalan projelerimizi tamamlamak için geliyoruz. Bizim sekiz yılda yaptığımız tüm çalışmaları üç ay gibi kısa bir süre içinde yok ettiler. Tekrar kendimizi anlatacağız. Esnafımızın sorunlarını çözeceğiz” açıklamalarında bulundu.

OKUL KAPILARININ KAPATILMASI İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ

Okulların ve okul kantinlerinin en önemli sorunlarından biri olan öğle arası öğrencilerin dışarıya çıkarılmasının önüne geçmek için çalışmalarının olduğunu söyleyen Kelleci, “Öğle aralarında kapıların açılması sorununu tüm okullarımız ve esnafımız yaşıyor. Bunun için mücadele vereceğim. Kapıların kapatılması meselesini aslında biz halletmiştik ancak yazı da gelmesine rağmen yeni yönetim bunu çözemedi ve süreç başa döndü. Kantincilerimizin yemek vermesi için genel merkezimize önerilerimiz oldu. Okullarda verilen yemekleri aslında kantincilerin vermesi gerekiyor. Yasal olarak yemek teklifi kantincilerin hakkıdır” dedi.

ESNAF KENDİ YANINDA YER ALAN BAŞKAN İSTİYOR

Kantinci esnaflarının yaşadığı mağduriyetleri dile getirerek görevi devralan ve yeniden sandık başına gidecek olan yönetime seslenen Kelleci, “Kantinci esnafımızın sorunları maalesef ki görevi devralan başkan tarafından çözülmemiş sorunlar daha fazla birikmiştir. Ayrıca kantinci esnaflarımızdan ceza kesilenler olmuş. Bu esnaflarımıza destek olunmak bir kenara hak edilene kesilir diye cümle kuruluyor. Bu cümleler ne esnafa ne de başkana yakışmaz. Bizden görevi devralan başkan ayrıca şu açıklamalarda bulunuyor. Gaziantep’te merdiven altı kantinci esnafları ile mücadele ediyoruz. Böyle bir şey yok. Biz bu sorunu kendi dönemimizde tamamen çözüme kavuşturduk” ifadelerine yer verdi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı