Haber Detayı
10 Ocak 2018 - Çarşamba 15:22
 
Karate şampiyonları, öğrencilerle buluştu
Spor Haberi
Karate şampiyonları, öğrencilerle buluştu

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkı sağladığı ‘Şampiyon Sporcular Öğrencilerle Buluşuyor’ projesi Ocak ayının branşı Karate ile başladı.

Her ay bir spor dalı ile ilişkilendirerek tanıtımlarını yapmak ve öğrencileri spora yönlendirmek amacıyla Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Şampiyon Sporcular Öğrencilerle Buluşuyor’ projesi başlatıldı.  Bu kapsamda Ocak ayının branşı olan Karate ’nin şampiyonları Dünya Üçüncüsü Eren Akkurt, Türkiye Şampiyonu Recep Göz, Veteranlar Türkiye İkincisi Duray Yılmaz, Türkiye Üçüncüsü Batuhan Kozan, Bölge Birincisi Yasin Uçar ve Bölge Birincisi Bünyamin Demir, Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluştu. Okul bahçesinde kurulan stant da yapılan gösteri müsabakaları öğrencilerden yoğun ilgi görürken, müsabakalarda branşı tanıtan bilgileri ise Karate İl Temsilcisi Abdulkadir Akkurt verdi. Müsabakaların ardından ise panel düzenlendi. Panelde konuşmacı olarak katılan şampiyon sporcular öğrencilerin sorularını yanıtlayarak öğrencilere Karate müsabakalarında başlarından geçen bir birinden ilginç anılarını anlattı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ökkeş Aydın tanıtım programını yakından takip etti.  Aynı zamanda 19 Yaş Salon Hokeyi Balkan Şampiyonu olan Rabia Uysal’a gösterdiği başarıdan dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete madalyasını takdim etti.

 

PROJE YIL BOYUNCA HER AY BAŞKA BRANŞTA DEVAM EDECEK

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından başlatılan proje 2018 yılı boyunca devam edecek. Proje de her ay boyunca bir spor branşının tanıtımı ve paneli, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen okullarda yapılacak. Aynı zamanda alışveriş merkezlerindeki alanlarda da stantlar açılarak devam edecek.  

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı