Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 15:48
 
Karakol yapılacak mı?
Gündem Haberi
Karakol yapılacak mı?

Gaziantep’in eski mahallelerinden olan Seferpaşa Mahallesi’nde yer alan eski çocuk yuvasının bulunduğu alana karakol yapılması isteğinde bulunan mahalle muhtarı Ali Kaplan, “Eski çocuk yuvasının bulunduğu alan enkaz atıklarının hedefi oldu. Belediye etrafını kapattı fakat hala bazı kişiler buraya çöp ve atıklarını atıyorlar. Buraya bir karakol inşa edilerek, alanın değerlendirilmesini istiyoruz” dedi.

Seferpaşa Mahallesi sınırları içerisinde bulunan ve geçtiğimiz yıllarda yıkılan eski çocuk yuvasının alanı enkaz ve çöp atıklarının hedefi oldu. Çok sayıda çöpün ve enkazın bulunduğu alanın etrafı çevrelenmesine rağmen halen atıkların hedefi oluyor. Gazetemize konuşan mahalle muhtarı Ali Kaplan, alanın daha önce yetkililere ilettiğimiz üzere karakol olarak değerlendirilmesini istediklerini söyledi. Kaplan, “15 Temmuz öncesinde eski çocuk yuvasının bulunduğu alana karakol yapılacaktı. Ancak hain darbe girişiminin ardından buradaki yapım işinin akıbeti belirsiz bir hale geldi. Emniyet Müdürlüğüne soruyoruz Büyükşehir’e yönlendiriyor, oraya soruyoruz emniyet müdürlüğüne topu atıyor. Diğer yandan Emniyet tarafından hazırlanan karakol projesini beğenmediklerini belirtiyorlar. Yeniden bir proje hazırlanarak kendilerine gönderilmesini istemişler. Burası artık şehrin merkezi olan bir yer. Çocuk yuvası yıkıldı ancak yuvanın bulunduğu alanda enkaz yığınları ve çöp atıkları var. Merkezi bir yer olan bu alanın kurtarılması gerekiyor. burası karakol mu yoksa sosyal tesis mi yapılacak belirlenmesi gerekiyor.  Henüz bir netice alamadık” diye konuştu.

“SEFERPAŞA NÜFUSU AZALIYOR”

Seferpaşa Mahallesi’nin nüfusunun azaldığını belirten Kaplan, “Mahallemizin şuanda nüfusu bin 270’tir. 700 kadar Suriyeli Mülteci yaşıyor ancak mahalle sakinlerinin oranı her geçen gün azalıyor. Mültecilerin gelmesiyle birlikte mahallede bulunan özellikle ev sahipleri, evlerini kiraya vererek başka mahallelere taşındılar. Hal böyle olunca mahallemizin nüfusu da giderek azaldı” diyerek sözlerini noktaladı.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı