Haber Detayı
17 Temmuz 2017 - Pazartesi 16:24 Bu haber 717 kez okundu
 
Karagöz’de çile var
Gündem Haberi
Karagöz’de çile var

Karagöz Caddesi’nin modernize edilmesi amacıyla 12 Temmuz’da başlanan çalışmalar, esnafa ve yoldan geçen vatandaşlara çile oldu. Karagöz Caddesi’ni düzene sokmayı amaç edinerek faaliyet gösteren iş makineleri ve işçiler, çevreyi gün boyunca toz ve dumanın kaplamasına neden oluyor. Vatandaş ve esnaf ise,  bir an önce çalışmaların tamamlanmasını istiyor.

Karagöz Caddesi’nde yol güzergâhı boyunca sadece bir arabanın geçebileceği şekilde tasarlanan yol düzeni ile vatandaşlar için daha düzenli ve daha geniş kaldırımlar yapılmak için çalışmalar devam ediyor. Devam eden çalışmaların ses ve çevre kirliliğine neden olmasından dolayı esnaf ve vatandaş rahatsızlık duyuyor. Çalışma esnasında havayı toz kaplaması esnafların dükkân kapılarını kapatmalarına, yoldan geçen vatandaşların ise toz içerisinde bırakmasına neden oluyor. 12 Temmuz’dan bu yana çalışmaların başlaması sonucu hem sesten hem de çevre kirliliğinden dolayı yakınan esnaf, çalışmalara hız verilmesini ve bir an önce çalışmaların bitmesini istiyor.

    Yol çalışmasının aşırı bir şekilde çevre ve ses kirliliğine neden olduğu için birkaç gündür rahatsızlığını dile getiren bir esnaf, iş yerinin içerisinin tozla dolduğunu ve gelen müşterilerin bu durumdan yakındığını söyledi. Toz ve dumanın içeri gelmemesi için ara sıra dükkânın kapısını kapattığını söyleyen esnaf; çalışmaların, satışları olumsuz etkilediğini dile getirerek; ‘’ Kaç gündür bu çalışmalar nedeniyle havanın toz dolması nedeniyle zorluklar çekiyoruz. Adam akıllı dükkânımın kapısını bile açmaya korkuyorum. Kapıyı beş dakika açık bıraktığımda dükkânın her tarafını toz kaplıyor. Gelen müşteriler de bunun için rahatsız oluyor. Alışveriş yapmak için gelen müşteri içeriyi çok tozlu bulduğu için bir şey almadan tekrar dışarı çıkıyor. Çalışmalara hız verilerek bir an önce çalışmaların bitmesi gerekiyor. Çünkü buradaki esnaf gerçekten mağdur oluyor.’’ şeklinde konuştu.

Yoldan geçen bir grup genç ise, ‘’ Şuan gördüğünüz gibi yoldan geçerken bile herkes zorlanıyor. 20 metrelik bir yol yürüdük, gözümüzü kapatarak yürüyoruz.’’ diye konuştular.

Öte yandan, çalışmalar, çevre ve ses kirliliğinin yanında, trafiği de olumsuz etkiledi. Yol çalışması Karagöz caddesinde ara ara trafiği durma noktasına getirirken, sürücüler 2 dakikalık yolu 15-20 dakika gibi bir vakitte geçebiliyor. Seyir halinde bulunan bir arabanın sürücüsü, bu durum nedeniyle mağdur olduğunu dile getirerek, ‘’ Her gün birkaç defa bu yoldan geçiyorum. Bu yolda her geçtiğimde zaman kaybı yalıyorum. İşim aksıyor.’’ İfadelerine yer verdi.

(Y.Öztürk)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Karagöz’de, çile, var,
Yorumlar
Haber Yazılımı