Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 18:52
 
Karaduman başvurusunu yaptı
Ak Parti’de ilk aday adayı
Siyaset Haberi
Karaduman başvurusunu yaptı

Kapatılan İl Genel Meclisi eski Başkanı Menderes Karaduman, Ak Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunda bulundu. Karaduman, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylık başvurusunda bulunan ilk isim oldu.

Ak Parti’de 5 Kasım tarihinde başlayan aday adaylık başvuruş süreci sürüyor. Aradan geçen 5 günlük süre içerisinde AK Parti Gaziantep’te Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları için aday adaylarının sayısının düşük kaldığı gözlemlenirken, Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Kapatılan İl Genel Meclisi eski Başkanı Menderes Karaduman, aday adaylık başvurusunda bulundu. Ak Parti Genel Merkezi’nde başvurusunu yapan Karaduman, gazetemize aday adaylık sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Karaduman, “Bilindiği üzere tabanda belli bir kitlemiz vardı. İnsanların talebinden doğan bir talep ile aday adayı başvurumuzu yaptık. Aday adaylık başvurumuz Ak Parti Genel Merkezinden yaptım. Aday adaylık başvurularının az olmasının gerekçesini bilmiyorum. İllerde aday adaylarından yüklü miktarlarda bağış alındığı ifade ediliyor. Büyükşehir için 75 bin, ilçeler için ise 25 bin lira bağış alındığı belirtiliyor. Genel Merkezin müdahalesi ile bağış miktarlarında bir düşüş yapıldığı ifade ediliyor. Başvurular henüz sona ermedi, önümüzdeki süreçte aday adaylarının sayısının daha da artacağını düşünüyorum.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı