Haber Detayı
19 Mart 2017 - Pazar 13:00 Bu haber 460 kez okundu
 
Kapatılması esnafı mağdur etti
M.Sinan Caddesi dönüşü yeniden açılsın
Gündem Haberi
Kapatılması esnafı mağdur etti

 

Konak Mahallesi’nde Mimar Sinan Caddesi’ne girişin sola dönüş yasağı nedeniyle kapatıldığını belirten esnaf, ciddi mağduriyet yaşıyor. Bu cadde üzerinde trafik sıkıntısı yaşanmadığını belirten çevre esnafı, “Konu ile ilgili derdimizi anlatmak için yetkililerden randevu talep ediyoruz fakat ulaşamıyoruz.”dediler

Konak Mahallesi’nde Mimar Sinan Caddesi’ne dönüşlerin yasaklanması ile ilgili gazetemize konuşan vatandaşlar, yetkililere ulaşamamaktan şikayet ettiler. Yolun kapatılmasının ciddi sıkıntı yarattığını belirten cadde esnafı, “Ben burada 21 yıldır esnaflık yapıyorum. Fakat işlerimi hiç bu denli durgun görmemiştim. Her açıdan yoldan geçen vatandaşların uğrak yeriydik. Fakat şehir düzenlemelerinde ana yoldan ara sokaklara trafiği rahatlatmak açısından bazı noktalarda sola dönüşler yasaklandı. Bu cadde üzerinde herhangi bir trafik sorunu yoktu. Çünkü benim dükkânımı dikkate alacak olursak buradan da itibaren yol üzerinde ki lahmacuncu dükkanına kadar yaklaşık 7 tane ara çıkış var. Bu kadar işlek bir caddeye sola dönüşleri yasaklayarak hem trafik açısından sorunları daha da arttırdılar hem de biz yol üstü esnaflarını bitirdiler.”dedi.

“RANDEVU ALAMIYORUZ”

Sola dönülerin yasaklanmasından sonra işlerinin kötüye gittiğini savunan bir diğer esnaf ise;”  Ben burada kendi halinde ekmeğini kazanan bir vatandaşım. Bu caddeden sola dönüşü kesmek demek benim ekmeğim ile oynamak demektir. Sola dönüşleri bu cadde üzerinde yasaklamak yerine diğer yollarda tek yön uygulaması yapılsa bu sorun ortadan kalkacaktı. Mimar Sinan Caddesine sola dönüşler tekrar açılmalıdır. Konu ile ilgili derdimizi anlatmak için yetkililerden randevu talep ediyoruz fakat bir saat alamıyoruz. Yetkililer sürekli ya toplantıda ya da şehir dışında oluyorlar. Mağduriyetimizi kimler giderecek? Mahalle muhtarımız ile görüşmeler halindeyiz ve sorunları gidermek için uğraşıyoruz. Ancak kimse bizim derdimize çözüm bulamıyor. Bizimle görüşen dahi yokken biz mağduriyetimizi nasıl gidereceğiz?” sözleri ile mağduriyetlerini ifade etti.

(M.Türkmen)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı