Haber Detayı
12 Haziran 2018 - Salı 19:08
 
Kantincilerde seçim muamması
Siyaset Haberi
Kantincilerde seçim muamması

Gaziantep Kantinciler Odası Olağanüstü Genel Kurulu’nda başkan adaylarının eşit oy alması ile başlayan seçim muamması çözülemiyor. Hakem Heyeti gözetiminde geçtiğimiz gün yapılacak olan kura çekimi, adayların itirazları nedeniyle yapılmazken, Oda seçimleri ile ilgili son kararı hakim verecek.

Gaziantep Kantinciler Odası Olağanüstü Genel Kurulu 11 Haziran Pazartesi Günü yapılmış, başkan adayları Şıho Kelleci ve Şefik Alkurt’un yarıştığı seçimde her iki adayda 127’şer oy almıştı. Adayların eşit oy alması nedeniyle Kantinciler Odası Başkanının Hakem Heyeti gözetiminde kura yoluyla belirlenmesine karar verilmişti. Geçtiğimiz gün Hakem Heyeti gözetiminde yapılması planlanan kura çekimi, Kantinciler Odası Başkan adaylarının itirazları sonunda yapılamadı. Kantinciler Odası Başkanı Şefik Alkurt, geçtiğimiz gün yapılan seçimde kullanılan oylardan birinde sorun olduğunu ifade ederek, oyun geçersiz kılınması talebinde bulunurken; Şıho Kelleci ise başkanın kura ile değil, yeniden genel kurula gidilerek belirlenmesi için itirazda bulundu. Her iki adayın itirazları sonunda kura çekimi yapılamazken, Kantinciler Odası Başkanının belirlenmesi için Hakim kararı bekleniyor.

OLAYLI SEÇİM

120 gün önce yapılan Gaziantep Kantinciler Odası Olağan Genel Kurulunda Şefik Alkurt başkan seçilmişti. Alkurt’un başkan seçilmesinin ardından Alkurt’un yönetiminde bulunan 3 isim ve 160 oda üyesinin noter onaylı imzası sonunda geçtiğimiz gün Kantinciler Odası’nda Olağanüstü Genel Kurulu gerçekleştirilmişti. Olaylı geçen olağanüstü genel kurulda yarışan Şıho Kelleci ve Şefik Alkurt 127’şer oy almıştı.

A.DUMAN

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı