Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 17:32 Bu haber 727 kez okundu
 
Kalealtı’nda bahar bereketi
"Yerli ürünler piyasaya çıktı"
Gündem Haberi
Kalealtı’nda bahar bereketi

Baharın gelmesiyle beraber Gaziantep'te yerli ürünler piyasaya çıkmaya başlamasının ardından görüşlerini aldığımız kale altı esnafı satışlarının iyi olduğunu belirttiler.

Yerli ürünlerle birlikte fiyatlarında gerilemenin de başladığını belirten esnaflar, “Antep peyniri sezonu açılmış vaziyette. Satışlarımız şu anda iyi durumda. Fiyatlarımız eğer iyi bir peynir yemek istiyorsak 20-22 TL arasında olmaktadır. Peynir fiyatlarında Ramazan ayına doğru daha da artış yaşanacaktır. Salçalarda da fiyatlar aynı durumda. Şuan da salça 8 ile 15 TL arasında değişmektedir." Dediler.

İşte aldığımız diğer görüşler;

Ekrem Ilgın ;"Şu anda baharın gelmesi ve Ramazan ayının da yaklaşmasından dolayı evciler almaya başladılar. Peynir satışları son hızla devam etmektedir. Peynirin fiyatı ise kalitesine göre değişmektedir. Şuan da 15-20 TL arasında satış yapmaktayız. Fiyatlarımız geçen senede aynıydı. Fakat yavaş yavaş fiyat yükselmeye başlayacak."

Ercan Özemiş ;"Antep peyniri sezonu açılmış vaziyette. Satışlarımız şuan da iyi durumda. Fiyatlarımız eğer iyi bir peynir yemek istiyorsak 20-22 TL arasında olmaktadır. Peynir fiyatlarında Ramazan ayına doğru daha da artış yaşanacaktır."

Hasan Rüzgar ;"Peynir fiyatlarımız şuan da kaliteye göre 16 ile 20 TL arasında değişiklik göstermektedir. Fiyatlarımız geçen yıl da aşağı yukarı bu civarlardaydı. Satışlarımız şuan için normal seviyede devam etmektedir. Salçalarda da fiyatlar aynı durumda. Şuan da salça 8 ile 15 TL arasında değişmektedir. Genel anlamda işlerimizde bir durgunluk söz konusu."

Halil Akın; "Satışlarımız bir sorun yoktur. Şuan da gayet iyi gitmektedir. Yeşilliklerde fiyatlar düşmüş vaziyette. Çünkü elimizde ki ürün kısıtlı olması ve seraların yeni mahsule yetişmemiş olması fiyatları bu duruma getirdi. Bir sera bitiyor yenisini yetiştirmiyorlar. Ondan dolayı arada 1 aylık bir boşluk olmaktadır."

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı