Haber Detayı
18 Haziran 2017 - Pazar 16:59 Bu haber 708 kez okundu
 
Kalabalık çok, alan yok
Gündem Haberi
Kalabalık çok, alan yok

 

Şehrin en eski alışveriş merkezi olarak Gaziler Caddesi’nde bayram yaklaşırken, yoğunluk arttı. Ancak henüz esnafı mutlu edecek bir alışveriş yok.

Vatandaşların kıyafet ve bir takım beslenme ihtiyaçlarını giderebilecekleri uzun çarşı boyunca çeşitli dükkanlara rastlamam mümkün. Son yıllarda büyük AVM’lere karşı ayakta durmaya çalışan esnaflar, bayram gibi özel günlerdeki alışverişlerle yaşam mücadelesini sürdürüyor.

“EKONOMİK KRİZ VURUYOR”

Her bayram ve önemli günler öncesinde Gaziler Caddesi’ne alışverişe giden vatandaşların artık sadece gezip görmek için geldiğini dile getiren çarşı esnafı;” İşlerimiz son yıllarda oldukça durgun. AVM’ lerin çoğalması, ekonomik krizlerin artması ile birlikte insanların alım güçleri düşmektedir. Önceleri iki pantolon alan bir müşterimiz artık tek pantolon alarak çıkıyor.”dediler.

“FİYATLARIN YÜKSEKLİĞİ ETKİLİYOR”

“Her şeye zam geliyor dolayısı ile kıyafete de zam geliyor alınan para sabit fakat tüketilen eşyalar sürekli olarak zamlanıyor.” diyen esnaf;” Aylık gelirlerimiz belirli miktarda. Bizler artık vatandaşlarımıza da alın diyemiyoruz. Her gün işlerimiz daha da içeriye gidiyor, çünkü vatandaş da alacak güç yok.”dedi.

“BAYRAMLARDA ESKİ TADINDA DEĞİL”

“Eskiden bayramlardan önce Gaziler Caddesi hareketlenir ve bu caddeye bayram gelirdi.” diyen esnafımız;” Bayramlar önce bu cadde de başlardı, renkli olurdu. Fakat şu an hiç öyle eski tat yok. Bayram geldiğinde bir hareketlilik yaşardık fakat son yıllarda özel günlerde işlere etki etmiyor. Kalabalık var fakat alan yok. Bu da bizlerin işine yaramıyor. Temennimiz, işlerimizin daha da açılmasıdır.” dediler.

(M.Türkmen)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Kalabalık, çok,, alan, yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı