Haber Detayı
08 Ocak 2018 - Pazartesi 16:24
 
Kadınlar, siyaset konuştu
Siyaset Haberi
Kadınlar, siyaset konuştu

Farklı siyasi partilere mensup Kadınlar Gaziantep’te, “Yerel Politikacılar için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” projesi kapsamında bir araya geldi.

Gaziantep Kent Konseyi ev sahipliğinde Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) tarafından düzenlenen “Yerel Politikacılar için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Projesi Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Gaziantep Kent Konseyi toplantı salonunda gerçekleşen “Yerel Politikacılar için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” eğitim programına farklı görüşlerde farklı partilere mensup yaklaşık 20 kadın katıldı.

Açılış konuşması ve proje tanıtımın ardından Toplumsal Cinsiyet İdeolojisini anlatan Dr. Ece Paralı Öztan, Toplumsal Cinsiyet Rejimleri, Türkiye’de Toplumsal Cinsiyet Düzeni, Siyasal Hayat ve Kadınlar, Kadın Dayanışması, Güçlenme ve Hattı genişletmek başlıkları altında sunum gerçekleştirdi.

Yerel yönetimlerde çalışan genç kadınlar için toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimlerinin Gaziantep ayağında kadınların göstermiş olduğu yoğun ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren KA-DER Genel Yönetim Kurulu Üyesi Nükhet Hayriye Gökaltay Akıncı geleceğin kadın siyasetçileri ve adayları ile uzun uzun sohbet etti. Kadın ve Siyaset üzerinde gerçekleştirilen sohbette farklı siyasi partilere mensup Kadınların dayanışması gözlerden kaçmadı.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı