Haber Detayı
23 Ocak 2018 - Salı 18:58
 
İYİ Parti sahaya indi
Siyaset Haberi
İYİ Parti sahaya indi

Meral Akşener liderliğinde kurulan ve ülke genelinde hızla teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren İYİ Parti Gaziantep İl ve İlçe yöneticileri basın mensupları ile tanışma toplantısında bir araya gelerek sahaya indi.

İl Başkanı İzzettin Şahin, İlçe Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantı son derece sıcak bir havada geçerken, ülke ve Gaziantep gündemine dair değerlendirmelerin yanı sıra İYİ Parti'nin projeleri kamuoyu ile paylaşıldı.

İYİ Parti İl Başkanı İzzettin Şahin yaptığı konuşmada, “Milletimizden gördüğümüz muazzam teveccüh ve ilgi şevkimizi ve içimizdeki vatan aşkını kat ve kat arttırmaktadır. Milletimizden gördüğümüz bu sevgi ve ilgiye layık olacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu buhran dönemini sona erdirmek üzere çalışıyoruz. Bu karanlık günleri aydınlığa çıkarmak amacıyla var gücümüzle çalışmaktayız" dedi.

“REYHANLI VE KİLİS’İ YERİNDE İNCELEDİK”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ’ın Kilis ve Reyhanlı ziyaretini hatırlatan Şahin; “Kilis’te ve Reyhanlı’da yaşanan üzücü olaylar nedeniyle bölgeye intikal ettik. Kilis’te gece yarısı bombaların düştüğünü öğrendik ve Cumhuriyet Meydanı’ndan basın açıklaması yaptık. Olayları yerinde inceledik. Gerçekten halkımız tedirgin, şehirleri boşaltma arzusunda. Bir gün sonra Reyhanlı’da bomba neticesinde üzüntü verici olaylar yaşandığını ve sivil bir vatandaşımızın şehit olduğunu öğrendik. Orada da müthiş bir tedirginlik vardı, halk herkesin İskenderun’a kaçtığını söyledi. Biz bu hale neden geldik, neden bu zaman dilimini yaşıyoruz bunu irdelememiz gerekiyor. Biz savaşı istemiyoruz, biz barışı istiyoruz. Biz demokrasiyi savunuyoruz, ülkemizde güzel şeylerin olmasını istiyoruz. Ülkemize günü birlik olayları dile getirmek varken Gaziantep’in hava kirliliği, trafik sorununu ve çözümünü konuşmak varken ülke gündemini konuşuyoruz. Keşke böyle olmasaydı. Biz yerel siyasetçiler olarak Gaziantep’in problemlerini biliyoruz, her iki konunun çözüm yolları için çalışmalarımız var.” ifadelerine yer verdi.  

İL BİNASI HİZMETE AÇILDI

İYİ Parti il binasının hizmete geçtiğini ve üye kayıtlarının yoğun bir şekilde sürdüğünü ifade eden Şahin," İYİ Parti Gaziantep İl Merkezimiz Fevzi Çakmak Bulvarı üzerinde faaliyete geçmiştir.  Önümüzdeki günlerde açılışı Sn. Genel Başkanımız Meral Akşener tarafından yapılacaktır.  Açılış tarihimiz kesinleşince Gaziantepli hemşerilerimize duyurulacaktır.  Şu an il merkezimiz faaliyette olup tüm vatandaşlarımızın ziyaretine açıktır. Partimize üye olmak isteyen vatandaşlarımız nüfus cüzdanı ile il merkezimizi ziyaret ederek üyelik başvurularını yapabilirler" diye konuştu

“ÜYE KAYITLARIMIZA YOĞUN BİR İLGİ VAR”

“Üye kayıtlarımıza yoğun bir ilgi var.” diyen İzzettin Şahin; Farklı partilere üye olanların istifa edip partimize gelmeleri gerekiyor fakat duyumlarımıza göre bir partiye üye olduğunu bilmeyen fakat üye olan vatandaşlarımız var. Her partiden bize geliyorlar, geçmişte HDP, CHP, MHP ve AK Parti’ye oy vermiş hatta oralarda yöneticilik yapmış birçok insandan partimize ilgi alaka var. Bizi memnun eden durumlardan bir tanesi de mevcut iktidardan ve düzenden sıkıntı duyan geçmişte siyaset yapan insanların yani AK Parti’den gelenler bizi hoşnut ediyor, orada bir çözülme olduğunu düşünüyoruz.” sözlerine yer verdi.

“OLUMLU TEPKİLER ALDIK”

Sahaya indiklerinde vatandaşlardan olumlu tepkiler aldığını söyleyen Şahin; “Gaziantep’te İYİ Parti’ye ilgi alaka gerçekten müthiş derecede. Biz ötekileştirmenin bu ülke için faydalı olmadığını gören, bilen ve bu doğrultuda siyaset yapan bir partiyiz. Gaziantep Türkmen şehri olmakla birlikte kozmopolit bir yapıya sahip. Gaziantep’te Alevi, Sünni, Kürt, Arap, Türk yani tüm renkler mevcuttur, yaşamaktadır. Bizim söylemimiz tüm bunların birlikte yaşamasını arzulayan bir söylem. İYİ Parti bir Türkmen düğünü görünümünde herkesi kucaklayan herkese ümit veren bir görüntü var.” dedi.  

(S.ÖZTÜRK)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı