Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 14:02
 
İYİ Parti, Gaziantep’te hazır
Siyaset Haberi
İYİ Parti, Gaziantep’te hazır

Meral Akşener liderliğinde kurulan ve ülke genelinde hızla teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren İYİ Parti'de Gaziantep İl ve İlçe Teşkilatlarında atama çalışmaları tamamlandı. İzzettin Şahin'in İl Başkanı olarak atanmasının ardından İlçe Başkanlıklarına da atamalar yapıldı.

İYİ Parti İl Yönetim Kurulu'nun yaptığı değerlendirmeler sonucu Şahinbey İlçe Başkanlığı'na Selim Yılmaz, Şehitkamil İlçe Başkanlığına Durdu Ergin, Nizip İlçe Başkanlığı'na Vahdettin Akkuş,  İslahiye İlçe Başkanlığı'na Burak Üngör, Nurdağı İlçe Başkanlığı'na Mahmut Ay, Araban İlçe Başkanlığı'na Mustafa Barış Çoban, Oğuzeli İlçe Başkanlığı'na Mehmet Emin Emre, Yavuzeli İlçe Başkanlığı'na Ali Yılmaz ve Karkamış İlçe Başkanlığı'na Zeynel Bozkurt atandı.

İlçe Başkanlarının da belli olması ile Gaziantep'te örgütlenme çalışmalarını tamamlandıklarını belirten İl Başkanı İzzettin Şahin, " İYİ Parti olarak Gaziantep'te teşkilatlanma çalışmalarını tamamladık. Artık daha yaşanabilir bir Gaziantep için çalışmalarımıza başlayacağız" dedi.

Türkiye'nin gerek iç siyasette, gerekse de dış siyasette zor bir dönemden geçtiğini, Gaziantep'in de yereldeki sorunlarının gün geçtikçe arttığını teşkilatlanma çalışmaları ile birlikte bu sorunları gündeme getirip çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade eden Şahin," Ülkemiz maalesef çok zor bir dönemden geçiyor. 15 Yıldır iktidarda bulunan AKP, artık sorunlara çözüm üretmekten çok uzak. Bunun yanı sıra Muhaflefet partileri de iktidara alternatif olmaktan çok uzaklar. İşte bu nedenle Meral Akşener liderliğinde kurulan ve kısa zamanda halkın büyük bir teveccühünü kazanarak iktidar yürüyüşüne başlayan İYİ Parti'nin iktidar yürüyüşüne bizler de Gaziantep teşkilatları olarak yapacağımız çalışmalarla katkı sunacağız. Genel merkezimiz ülke genelinde bizle de yerelde sorunları anlatıp çözüm önerilerimizi sunacağız. Gaziantep maalesef her geçen gün yaşanamaz duruma geliyor. Trafik sorunu zaten başlı başına bu şehrin en büyük sıkıntısı. Bunun yanı sıra, kış mevsimini yaşadığımız şu günlerde hava kirliliği en üst safhaya ulaşmış durumda. Bunun gibi daha bir çok sorun marka şehir olan Gaziantep'i olumsuz etkiliyor. Tüm bunların karşılığında kentin yöneticileri ise hiç bir çözüm üretemiyor. Günübirlik siyasetle gündemi geçiştirmeye çalışıyorlar. İYİ Parti olarak kentin sorunlarını sürekli gündemde tutacağız ve şehrimizin her sokağına girerek, insanların evlerine misafir olarak dertlerini dinleyeceğiz, çözüm önerilerimizi anlatacağız" diye konuştu.

İYİ Parti teşkilatlatmadan sorumlu İl Başkan Yardımcısı Nuri Alpan ise, göreve getirilen ilçe başkanlarını büyük bir titizlikle değerlendirdiklerini ve kendi bölgelerinde sevilen, herkesin beğenisini kazanmış, herkesi kucaklayabilen insanları bu onurlu göreve atadıklarını ifade etti.

Alpan, İlçe Başkanlarına görevi tevdi etmeden önce ilçelerde sıkı bir kamuoyu araştırması yaptıklarını, o bölgelerde yaşayan vatandaşlarla çoğu zaman birebir görüşmeler yaptıktan sonra atamaları yaptıklarını vurgulayarak," İYİ Parti İlçe Başkanı arkadaşlarımızın bu görevlerini partimize yakışır bir şekilde yapacaklarına inanıyoruz. Çünkü, arkadaşlarımız kendi bölgelerinde gerçekten sevilen ve ayrım yapmadan, ötekileştirmeden herkesi kucaklayan insanlar. Partimize, Gaziantep'e ve ülkemize hayırlı olsun" diye konuştu.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı