Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 15:43
 
İYİ Parti’de kongreler başlıyor
Siyaset Haberi
İYİ Parti’de kongreler başlıyor

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı İzzettin Şahin, İl ve İlçe kongrelerinin Mart ayı ortalarına kadar tamamlanacağını söyledi. Şahin, “Kongrelerimizi tamamlayarak 2019 Yerel ve Genel seçimleri için çalışmalarımıza hız kazandıracağız. Yavuzeli İlçe Kongresi ile kongrelerimize başlayacağız.”dedi.

Meral Akşener, Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ ve Koray Aydın liderliğinde kurulan İYİ Parti’de teşkilatlanma çalışmaları devam ederken, Gaziantep’te il ve ilçe kongrelerinin gerçekleştirileceği öğrenildi. Gazetemize açıklamalarda bulunan İYİ Parti İl Başkanı İzzettin Şahin, kent genelinde oda ve dernek seçimleri nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu çalışmalarının yoğunluğunun etkisiyle kongre takviminin netleşmediğini ifade etti. Şahin, “Kentte süren oda ve dernek seçimleri sebebiyle Yüksek Seçim Kurulunda büyük bir yoğunluk söz konusu. Yoğunluk nedeniyle kongre takviminin sarkma olasılığını göze alarak Şubat ayı içerisinde tamamlamayı hedeflediğimiz kongrelerimizi Mart ayı ortalarında tamamlamayı düşünüyoruz. Kentimiz ve parti teşkilatımızın en iyi şekilde örgütlenmesi amacıyla en kısa süre içerisinde il ve ilçe kongrelerimizi tamamlayarak 2019 Yerel ve Genel seçimleri için çalışmalarımıza hız kazandıracağız. İYİ Parti Gaziantep olarak Yavuzeli İlçe Kongresi ile kongrelerimize başlayacağız.”

İYİ PARTİ’DEN YERLİKAYA’YA ZİYARET

İYİ Parti’de kongre çalışmalarının yanı sıra protokol ziyaretleri de hız kazandı. Geçtiğimiz gün Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’yı ziyaret eden İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı İzzettin Şahin ve İl Yöneticileri, kentin sorunlarına ilişkin çözüm önerilerini anlatarak, görüş alışverişinde bulundular.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı