Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 22:42
 
İyi Parti’de işler karışık
İyi Parti Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkan adayı arayışları sürerken, Ak Parti’den istifa eden Oğuzeli Belediyesi eski Başkanı Bekir Öztekin’in aday olarak gösterileceği iddia edildi. Öztekin’in geçtiğimiz gün İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmek üzere Ankara’ya gittiği öğrenilirken, İyi Parti Gaziantep’te ise İl Teşkilatı ile Şahinbey İlçe Teşkilatı arasında Büyükşehir Belediye Başkan adayı konusunda anlaşmazlık yaşandığı ve Şahinbey İlçe Başkanının bu anlaşmazlık nedeniyle görevden alınabileceği iddia edildi.
Siyaset Haberi
İyi Parti’de işler karışık

İyi Parti Gaziantep’te Büyükşehir Belediye Başkan adayı arayışları sürüyor. Geçtiğimiz haftalarda sürpriz bir şekilde Ak Parti’den istifa eden Ak Parti Şehitkamil Belediye Başkan aday adayı ve Oğuzeli Belediye eski Başkanı Bekir Öztekin’in İyi Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı iddia edildi. İyi Parti’nin aday bulma konusunda yaşadığı sıkıntılar gündemde yer alırken, Öztekin’in adaylığına İl Yönetiminin sıcak baktığı öğrenildi.

ÖZTEKİN ANKARA’DA

Öztekin’in İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı olacağı ile ilgili iddialar gündemdeki yerini korurken, Öztekin’in İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmek üzere Ankara’ya gittiği öğrenildi.

PARTİ İÇERİSİNDE ÖZTEKİN’E TEPKİ VAR

Öztekin’in adaylığı konusu netleşmezken, İyi Parti Gaziantep örgütü içerisinden Öztekin’in adaylığına yoğun tepki olduğu öğrenildi. Öztekin’in Ak Parti teşkilatından gelmesi nedeniyle adaylığına sıcak bakılmazken, İyi Parti İl Başkanı Serkan Karakuş’un Öztekin’in adaylığı konusunda bastırdığı öne sürüldü. Karakuş’un Öztekin konusundaki ısrarının parti içerisinde fikir ayrılıklarına yol açtığı ve Şahinbey İlçe Başkanı Halil İbrahim Kaya’nın Öztekin’in aday gösterilmemesi konusunda yoğun muhalefet ettiği iddia edildi. Yoğun muhalefeti nedeniyle İl Başkanı Kaya’nın görevden alınabileceği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

KAYA’DAN YALANLAMA

İddialar üzerine gazetemize açıklamalarda bulunan İyi Parti Şahinbey İlçe Başkanı Halil İbrahim Kaya, İl Yönetimi ile fikir ayrılığının olmadığını söyledi. Kaya, “İyi Parti’nin Büyükşehir Belediye adayı konusunda basında çeşitli isimler yazılıyor, bu konuda henüz bir durum yok. Şahinbey İlçe ile İl Başkanlığı arasında zıtlaşma olduğu iddiası doğru değildir. Biz İl Başkanımızın çıkaracağı Belediye Başkan adayını destekleyeceğiz. İl Başkanımızın yanındayız, aramızda fikir ayrılığı bulunmuyor” diye konuştu.

S.ÖZTÜRK

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı