Haber Detayı
23 Kasım 2017 - Perşembe 18:03
 
“İYİ’ler, iyi şeyler söyler”
Şahin, “Gaziantep siyasetine yeni isimler kazandıracağız”
Siyaset Haberi
 “İYİ’ler, iyi şeyler söyler”

Röportaj: A.DUMAN

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı İzzettin Şahin, gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Şahin, MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan’ın, “Tabela Partisi” söylemlerine ilişkin olarak, “İYİ’ler iyi şeyler söyler. Tabela Partisi olmadığımızı 2019 seçimlerinde halk sandığa giderek, vermiş olduğu oylarla gösterecek.” diye konuştu. Gaziantep İl Yönetimine ilişkin ipuçları veren Şahin, “Türk Siyasetine ve Gaziantep Siyasetine yeni isimler kazandıracağız.”dedi

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı İzzettin Şahin, yeni kurulan partinin vizyonu ve çalışmalarına yönelik açıklamalarda bulundu. İYİ Parti’nin iktidar olma hedefiyle kurulduğunu söyleyen Şahin, “Öncelikle İYİ Parti’nin söylemleri içerisinde Türk toplumuna en uygun sistem olan Parlamenter Sistemin yeniden getirilmesi konusunda bir iddiası var. Parlamenter sistemi yeniden hayata geçirmek ile ilgili çalışmalarımız var. Öte yandan Türkiye’nin 16 yıllık Ak Parti yönetiminde gelinen nokta artık herkesin cebine dokunmaya başladı. Bazı kimseler ilk etapta bu durumdan etkilenmiyordu ama şimdilerde hemen herkes bu ekonomik durumdan etkilenir hale geldi. Ekonominin her geçen gün geriye doğru gittiğini görüyoruz. 16 yıllık Ak Parti yönetimindeki Türkiye’de, adalet ve hukuk alanında gelinen nokta, ekonomik durum ve insanların ötekileştirilmesi tavırları; İYİ Parti’nin doğma nedenleri arasından yer alıyor.”

“İYİ PARTİ, DEMOKRASİ SINAVI VEREREK BUGÜNLERE GELDİ”

“İYİ Parti 2,5 yıldan bu yana demokrasi sınavı vererek, bugünlere geldi” diyen Şahin, “Demokrasi sınavı vermesi nedeniyle toplumun her kesiminden destek gördü. Bugün ülkemizde biz, iyilerin birleştiği bir parti olarak görülüyoruz. Alevi, Sünni, Kürt, Arap; hemen herkes İYİ Parti etrafından iyi olarak, birleşmeye çalışıyor. Tabi ki bazı kırmızı çizgilerimiz var: Ülkemizin birlik ve beraberliğini ortadan kaldırma hevesinde olan PKK ve FETÖ terör örgütüne aidiyet bağıyla bağlı olan insanlara kapımız kapalıdır. Bunların haricindeki Milli mutabakatı sağlamak adına tüm insanlara kapımız açık. Toplumun her kesiminden yeni kurulmuş olmamıza rağmen güçlü bir destek var.”

“GAZİANTEP SİYASETİNE YENİ İSİMLER KAZANDIRACAĞIZ”

Gaziantep İl Yönetimine ilişkin ipuçları veren Şahin, “İlk kez siyasete girmiş olan isimler kadrolarımızda yer alacak. Türk Siyasetine ve Gaziantep Siyasetine yeni isimler kazandıracağız. Kadrolarımız açıklandığında tüm kamuoyumuz bunları görecek. Tabi ki tecrübeli isimlerde kadrolarımızda yer alacak. Yönetim kadrolarımızın çoğunluğu yeni simalardan oluşacak.”

“İYİLER, İYİ ŞEYLER SÖYLER”

MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan’ın İYİ Parti ile ilgili ‘Tabela Partisi’ yorumunu değerlendiren Şahin, “İyiler, iyi şeyler söyler. İyiler, olumsuzlukları ve kötülükleri dillerine almazlar, biz iyi şeylerin peşindeyiz. Bu söylem kendisinin düşüncesi, Tabela Partisi olmadığımızı  halk sandığa giderek, vermiş olduğu oylarla gösterecek. Tüm bunları zaman gösterecek. Peşinen konuşmak, etik ve ahlaki değil diye düşünüyorum.”

“2019 SİYASİ HAYATIMDA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP OLACAK”

19 sayısının kendisi için önemli olduğuna vurguda bulunan Şahin, “Hayatında 19 Mayısların çok olduğu bir kişiyim. 19 Mayıs 1971 doğumluyum, 19 Mayıs Lisesi ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi mezunuyum. Onun için 19 Mayıslar benim için önemli. İnşallah 2019 ‘unda Siyasi hayatımda; İl Başkanı olarak önemli bir yere sahip olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

A.DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı