Haber Detayı
03 Ağustos 2018 - Cuma 18:03
 
İnsansız Hava Aracı Komutanlığı kurulacak
100 Günlük Eylem Planı’nda Gaziantep ayrıntısı
Siyaset Haberi
İnsansız Hava Aracı Komutanlığı kurulacak

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde "100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı" düzenlendi. Düzenlenen toplantıda Cumhurbaşkanı Erodoğan, Gaziantep’e  İnsansız Hava Aracı Komutanlığı kurulacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin 400 projeyi içeren 100 günlük eylem planını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir ekonomik savaşla karşı karşıyayız. Hiç endişe etmeyin, biz bu savaştan da galip çıkacağız. Yastık altından dövizlerinizi, altınlarınızı çıkartın, TL'ye dönüştürün. Yerli, milli direnişinizi tüm dünyaya karşı ortaya koyun" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen programda, Cumhurbaşkanlığı ile 16 Bakanlığın önümüzdeki 100 gün içinde gerçekleştireceği icraatları tanıtıyor.

GAZİANTEP’E İNSANSIZ HAVA ARACI KOMUTANLIĞI

Açıklanan eylem planında Gaziantep’e de insansız hava aracı komutanlığı kurulacağı duyuruldu: Terörle daha etkin mücadele için, Elazığ ve Van'a ilave olarak, Gaziantep'te de insansız hava aracı komutanlığı kuruyoruz. FETÖ operasyonlarında elde edilen dijital materyallerden 300 bininin daha incelemesini sürdürüyoruz. Jandarma ve Emniyet'in ortak sorgu imkanlarını geliştiriyoruz.

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı