Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 17:36
 
“İnsanın evrimi yeni başlıyor”
Tasarımın merkezi Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM)’da gelecekteki rolü merak konusu olan yapay zekâ “Daha İyi Bir Dünya İçin Yapay Zekâ” söyleşisiyle ele alındı.
Ekonomi Haberi
“İnsanın evrimi yeni başlıyor”

GETHAM Yönetim Kurulu Başkanı ve GTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ile GETHAM ve GTO Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı söyleşinin konuşmacıları Microsoft Türkiye CTO’su (Baş Teknoloji Yöneticisi) Onur Koç ve WEglobal Yönetim Kurulu Başkanı Levent Erkan oldu.

Microsoft Türkiye CTO’su Onur Koç ise sunumunda yapay zekâ hakkında herkesin bir fikrinin olduğu fakat çok az kişinin bilgi sahibi olduğunu vurgulayarak, “Aklımıza gelenlere cevap bulamıyor, hatta kendimizi kaybolmuş hissediyoruz. Oysa bu yeni teknolojik araç, insanın hayal gücü ve yaratıcılığının sonsuza uzanan yolculuğunda yalnızca bir durak değil, büyük bir dönüşümün başlangıcı olacak. İnsanın evrimi yeni başlıyor.” dedi.

Onur Koç, “Daha İyi Bir Dünya İçin Yapay Zekâ” kitabını yediden yetmişe herkes için kaleme aldığını söyleyerek, “Aklımızda olan, -belki de olmayan- tüm sorulara bu kitabın cevap niteliğinde olacağını düşünüyorum.” dedi.

Levent Erkan: Yapay zekâ insan hayatını kolaylaştıracak

WEglobal Yönetim Kurulu Başkanı Levent Erkan da yapay zekâ teknolojisinin sanılanın aksine insan hayatı için son derece kolaylaştırıcı bir nitelik taşıyacağını belirterek, “Yapay zekâ belki farkında değiliz ama uzun yıllardır hayatımızda. Birçok alanda yapay zekâ nimetlerinden yararlanıyoruz. Gelecekte de yapay zekânın kolaylaştırıcı özelliklerinden fazlaca yararlanacağız. Eğitimde, sağlıkta, finansta ve üretim alanında yapay zekâ olmazsa olmaz bir teknoloji.” dedi.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı