Haber Detayı
11 Şubat 2015 - Çarşamba 17:04
 
İlginç bir şampiyonluk hediyesi
Spor Haberi
İlginç bir şampiyonluk hediyesi

Gaziantep Süper Amatör Ligi’nde mücadele eden ve ligde 1. sırada bulunan İslahiyespor şampiyonluğa odaklanmış durumda. 3. Lig hedefiyle yoluna tam gaz devam eden ekip ilçeyi kenetlerken Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan İslahiyelileri de harekete geçirdi.

Futbol, basketbol ve hentbol spor dallarında profesyonel liglerde ekiplere sahip Gaziantep spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlerken bu başarı kentin ilçelerinde de özellikle futbol takımlarının iştahını kabartmış durumda. Gaziantep’in İslahiye ilçesinin futbol takımı İslahiyespor şehrin yeni spor dinamiklerinden biri olmaya hazırlanıyor. Süper Amatör Lig’de mücadele eden ve başarılarla dolu bir sezon geçiren İslahiyespor sezonu şampiyon tamamlayıp önce BAL Ligine ardından ise 3. Lig’e yükselmek istiyor. Amatör ligde olmasına rağmen her maçında stadyumu dolan ve deplasmana taraftar çıkarması yapan İslahiyespor’un başarılı çıkışı ilçeyi kenetlerken şehir dışındaki İslahiyelilerin de göğsünü kabartmaya başladı. Takıma kulüp yöneticileri, belediye ve ilçedeki bazı işadamları destek verirken, ilçe halkı da tribünde destekleyerek hedefe ulaşmak için yoğun seferberlik ilan etmiş durumda.

Şampiyonluk Hediyesi Kulüp Web Sitesi

1951 yılında kurulan köklü kulübün başarısına sessiz kalmayanlardan biri de ilginç bir şampiyonluk hediyesi sözü veren Sabah Gazetesi Mersin Şubesi çalışanlarından Mehmet Bıldırcın oldu. Aslen İslahiyeli olan ve Mersin’de ikamet eden Mehmet Bıldırcın, İslahiyespor’un sezonu şampiyon tamamlaması halinde kulübe resmi web sitesi sözü verdi. Memleketinin takımının başarılarıyla sevinen genç medyacı kulübün bir web sitesi olmadığını fark etti. Bunun üzerine harekete geçerek İslahiyespor.org ve İslahiyespor.com domainlerini alan Bıldırcın, memleketinin kültürel motiflerine uygun bir de web tasarımı hazırlıyor. 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı