Haber Detayı
10 Eylül 2017 - Pazar 16:57 Bu haber 1777 kez okundu
 
“İktidar için geliyoruz”
Siyaset Haberi
“İktidar için geliyoruz”

Milletvekili Ümit Özdağ, Meral Akşener ile birlikte yeni kuracakları partinin istişare toplantısına katılmak üzere Gaziantep'e geldi. Çok sayıda partilinin katıldığı istişare toplantısında konuşan Özdağ, “Biz, yeni kuracağımız parti ile yüzde 50'ye değil yüzde 100'e talip olarak iktidara geliyoruz. Biz bütün Türk milletini kucaklayarak geliyoruz, iktidar için geliyoruz” dedi.

Yeni kurulacak partisinin istişare toplantısına katılmak üzere Gaziantep’e gelen Milletvekili Ümit Özdağ, partililer ile buluştu. Salonda bulunan büyük bir kitleye seslenen Özdağ, yeni partinin izleyeceği politika ve yol haritası konusunda bilgi vererek, yeni kurulacak partinin toplumun her kesiminden destek gördüğünü söyledi. Özdağ’ın konuşmasından başlıklar:

“AKŞENER İKTİDARI YORDU”

 AK Parti'deki yorgunluğun metal yorgunluğu değil, Meral yorgunluğu olduğunu ifade eden Özdağ," Daha iktidara gelmeden Akşener iktidarı yordu. Metal yorgunluğunun özelliği, metal yorulduğunda düzelmez, söker atarsınız. Çünkü bir daha düzen tutmaz bozulur. Bize de o görev düşüyor. Artık, herkesi kucaklayarak, herkesin hayat tarzının güvencesi ile iktidara gelerek yorulan metalı söküp atacağız"

“TÜRKİYE'Yİ KUCAKLAYACAK KURUCULAR KURULU İLE YOLA ÇIKIYORUZ”

“Bütün Türkiye'yi kucaklayacak bir kurucular kurulu ile yola çıkmaya hazırlandıklarını ifade eden Özdağ, “Çok güzel bir kurucular kurulu oluşturduk. Önümüzdeki günlerde Sayın Meral Akşener'in de katılımı ile düzenlenecek törenlerle kurucular kurulu üyelerini Türkiye ile tanıştıracağız. Türk milleti onların bazılarını yakından tanıyor ve takdir ediyor, bazılarını ise tanımıyor. Genç, dinamik, kendi konularında uzman ve Türkiye'nin karşı karşıya olduğu sorunları aşma konusunda güven verecek isimler. Finans dünyasından, reel sektörün içinden, kültür, sanat, spor dünyasının içinden Edirne'den, Hakkâri’ye bütün Türkiye'yi kucaklayacak bir heyetle yola çıkıyoruz.”

“MİLLİ MERKEZİ TEMSİL EDİYORUZ”

“Biz milli merkezi temsil ediyoruz. PKK terör örgütü ile FETÖ casusluk ve terör örgütünün dışında kalan bütün vatanperverleri kucaklayacak bir duruşu temsil ediyoruz. Biz, birinci meclisin temsil ettiği ruhla yola çıktık, ancak böyle bir ruhla partide milleti birleştirerek AK Parti'nin ayrıştırdığı, düşmanlaştırdığı insanlarımızı partinin çatısı altında bir millet şuuru ile birleştirerek yola çıkmaya talibiz.”

“HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜNÜ TEKRAR TESİS ETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

“Biz hukukun üstünlüğünü tekrar tesis etmek için, biz parlamenter düzeni tekrar tesis etmek için, kuvvetler ayrılığını tekrar tesis etmek için yola çıktık. Müthiş bir dalga geliyor. AK Parti’nin korkusundan nasıl geldiğimiz anlaşılıyor. Bu konuda kamuoyu araştırması yapmadım ama sokakta vatandaş bizi gördüğünde, " Nerde kaldınız, kurun artık şu partiyi" diyerek bize gösteriyor. Bu toplumun her katmanından gelen bir talep olarak gelen her gün yaşadığımız olay.”

“YÜZDE 100 İLE İKTİDARA TALİBİZ”

“Biz, yeni kuracağımız parti ile yüzde 50'ye değil yüzde 100'e talip olarak iktidara geliyoruz. Biz bütün Türk milletini kucaklayarak geliyoruz. Biz komşularımızla düşmanlık değil, dostluk ve işbirliği politikaları için geliyoruz.”

“SURİYE'NİN PARÇALANMASINA AK PARTİ’NİN KATKISI BÜYÜK”

“Suriye'de yanlış bir politika izlediler, Beşar Esad'ı devirip Müslüman kardeşlerin iktidara gelmesi için desteklediler, olmayınca Selefi cihatçıları desteklediler. Suriye'nin bugün düştüğü paramparça duruma AK Parti büyük bir katkı verdi.”

“TÜRKİYE'DEKİ SIĞINMACILARIN MALİYETİ 30 MİLYAR DOLAR”

“2011 yılında Türkiye'de bütün dünyadan 50 bin civarında sığınmacı varken, bugün 4 milyona yakın sığınmacı var. Bunun Türkiye'ye maliyeti 30 Milyar doları geçti. Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis adeta Pakistan ile Afganistan arasındaki Peşaver'e döndü. Esad'ı zayıflatacağız dediler, PKK'nın Suriye'nin kuzeyinde bir devlet kurmasının önünü açtılar.”

“SIRA TÜRKİYE’YE GELECEK”

“Şimdi, Irak bölünüp Suriye iç savaşı sona erdikten sonra sıra ne yazık ki ülkemize gelecek. Sadece coğrafyayı değil, milletimizi de böldüler. Bunu en son referandumda birlikte yaşadık. Kendileri gibi düşünmeyen, kendilerine oy vermeyen insanları adeta istenmeyen insan ilan ediyorlar.”

“YURT DIŞINA BÜYÜK GÖÇ VAR”

“Türkiye'den, yurt dışına büyük bir göç var. 6 bin dolar milyoneri son bir yıl içinde yurt dışına gitmiş, yerleşmiş. İstanbul'da yıllık geliri 30 milyon dolar olan ultra zenginlerin yüzde 22'si ülkeyi terk etmiş. Göç sadece yurt dışına olmuyor. Türkiye içerisinde de göçler oluyor. Doğu, Güneydoğu ve iç Anadolu bölgelerinden ege bölgelerine gidip yerleşenlerin sayısı ayda 16 bin. Neden? Çünkü insanlar çocuklarının geleceğini AK Parti tarafından yönetilen Türkiye'de göremiyorlar.”

“GAZİANTEP EKONOMİK KRİZİ EN AĞIR ŞEKİLDE YAŞAYAN KENTLERDEN BİRİSİ”

Ekonomi, Cumhuriyet tarihinin en önemli krizlerinden birisinden geçiyor. Türk ekonomisinin 6. büyük kenti olan Gaziantep bu krizi en ağır şekilde yaşayan kentlerden birisi. Çünkü üretim yok. Reel sektör Türkiye ekonomisindeki payını yüzde 16'ya düşürmüş, sadece inşaatla kalkınmak gibi istihdam yaratmak gibi bir garip politika yıllardan beri sürdürülüyor. Üretim olmadığı için zenginlikte üretilmiyor, ancak büyük dış borçlarla tekerlekler çevrilmeye çalışılıyor.

“YAZLIK SARAYI SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ OLARAK ÜNİVERSİTEYE BAĞLARIZ”

“Bütün Cumhuriyet tarihindeki borcun 4 katı AK Parti döneminde gerçekleştirilmiş durumda. Artık dünyada para bol olmasına rağmen hem çok yüksek faizle borç buluyoruz, hem de Varlık Fonu diye bir fon kurup, bu milletin bütün zenginliklerini o fona aktarıp, o fondaki zenginlikleri teminat göstererek ancak borç alabiliyorlar. Bu da yetmiyor, böyle borçla dönen bir ekonomi söz konusuyken, büyük bir israf Allah'tan korkmadan yapılıyor. Kışlık saray yetmedi, şimdi yazlık saray yapılıyor.  İktidara geldiğimiz gün yapacağımız ilk işlerden bir tanesi Saray'ı Üniversite yapmak. Milletin gırtlağından kesip borç alarak yaptıkları yazlık Saray'ı da bu Üniversiteye Su Ürünleri Fakültesi olarak bağlarız.”

“YAP - İŞLET - SOY MODELİ”

“Yap-İşlet Devret modeli ele şunu yapıyoruz, bunu yapıyoruz diyorlar, aslında bu yap-işlet devret modeli değil, yap-işlet-soy modeli.  AK Parti iktidara gelmeden önce 10 milyar dolarlık proje gerçekleştirilmiş, bu projelerden 500 milyon dolar kar elde edilmiş. AK Parti döneminde 50 milyar dolarlık proje gerçekleştirilmiş. Yani önceki dönemlerin 5 katı. Bunun ortalama karının 2,5 milyar dolar olması gerekirken 63 milyar dolar olmuş. Yani, bu kötü anlaşmalarla projeyi gerçekleştirenler 50 milyar dolarlarını alacaklar, üstüne de 63 milyar dolar kar elde ederek götürecekler. İşte bir ülkede israf budur, bir ülkede kaynaklarının yok edilmesi budur. Şimdi, süper proje dedikleri Kanal İstanbul projesi. Proje değeri 50 milyar dolar. Bu para Türkiye'de yok. Bu para Türkiye'de yok. Bu ülkenin çocuklarının geleceğini toprağa gömecekler. Ne getireceği, ne olacağı belli olmayan bir proje. “

“BİZ DEMOKRATİK TÜRKİYE SÖZÜ VERİYORUZ”

“Biz iktidara geldiğimizde Fabrika yapma sözü veriyoruz. Biz üreten bir Türkiye sözü veriyoruz. Biz reel sektörün ekonomideki yerinin bugün olduğundan en az 2 katı olması için çaba harcayacağımızın sözünü veriyoruz. Biz Tasarruf eden bir Türkiye sözü veriyoruz. Biz yöneticilerin şatafat içinde değil, vatandaşa saygı duyarak yaşadığı bir Türkiye sözü veriyoruz. Ve tabiî ki biz Demokratik Hukuk devletinin hâkim olduğu bir Türkiye istiyoruz ve bunun sözünü veriyoruz.”

TÜRKİYE'DE DEMOKRASİ DE YOK, ANAYASA DA, ANAYASA MAHKEMESİ DE

“Bugün Türkiye'de demokrasi yok, Türkiye'de hukuk ta yok, hukuk devleti de yok. Anayasa da yok ne yazık ki. Anayasa olmadığı için Anayasa Mahkemesi de yok, zaten Anayasa Mahkemesi de ben yokum diyor. Neden yokum diyor, çünkü KHK'ları benim inceleme yetkim yok diyor. Oysa Anayasa Türk Milletinin mutabakat metni ve Anayasa yargıçlarının namusuna emanet edilmiş. Her gün KHK'larla temel hak ve özgürlükler ihlal edilirken, Anayasa yargıçları susmayı, önlerini iliklemeyi ve Erdoğan'ın önünde topuk selamı verip boyun eğmeyi marifet sanıyorlar” diyerek sözlerini noktaladı.

S.ÖZTÜRK

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı