Haber Detayı
07 Ocak 2018 - Pazar 16:27
 
İkinci üniversite sözü
Adalet Bakanı Gül’den;
Siyaset Haberi
İkinci üniversite sözü

AK Parti Şahinbey İlçe Kongresi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımıyla Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Kongrede konuşan Adalet Bakanı Gül, “dönemde Gaziantep’imiz bu dönemde sürekli göç alan, büyüyen bir şehir. Bu nedenle Gaziantep’imize ikinci bir devlet üniversitesi yakışır diyoruz. Bunun içinde canla başla çalışacağız ve Gaziantep’e ikinci devlet üniversitesini de gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.

Şahinbey İlçe Kongresine Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Canan Candemir Çelik, Şamil Tayyar, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, AK Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci, İlçe Başkanı Hasan Teke ve partililer katıldı.

“MİLLETEN BAŞKA HİÇBİR DAYANAMIZ YOKTUR”

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Bu dava buralara kolay gelmedi; emek verilerek, gözyaşı dökülerek bu noktaya geldi. Bu davada milletin duası bizim en büyük gücümüzdür. Bizim milletten başka hiçbir dayanağımız, gücümüz yoktur. Bu memleketin aziz insanlarını yıllarca hor gördüler. Darbelerle, vesayetlerle, oligarşi çabalarıyla bu millet iktidara gelmesin diye 100 yıl mücadele ettiler. Menderes gelmesin, dediler. Sizin buraya çıkaran güç böyle istiyor diyerek, bu milletin seçtiği bir başbakanı idam ettiler. Bu milletin iradesini egemen kılma mücadelesini kimse engelleyemez. Bu ülkede millettin adamlarını, iktidara getirmek için var gücüyle çalıştı.”

“AK PARTİ İLE TÜRKİYE’NİN KADERİ İÇ İÇE GEÇMİŞ DURUMDADIR”

 “Şahinbey’de, kongremizde söylüyoruz: biz büyüyen, kalkınan, daha güçlü olan, hukuku, özgürlüğü daha iyi işleten Türkiye’yi büyütmeye devam edeceğiz. Onları rahatsız etmeye, milletimizi daha fazla memnun etmeye devam edeceğiz. Bu yolculuğumuzu hep beraber kararlı bir şekilde devam ettireceğiz. Bizim derdimiz, memleket daha fazla büyüsün derdidir. Türkiye’yi 15 yılda üç kat büyüten bir AK Parti hükümeti, bu millete ekonomik, siyasi ve hukuki olarak birçok reformlar yapmıştır. Bizler bunu yeterli bulmuyoruz. Daha fazla yapacağız, Türkiye’de Ak Parti’nin kaderi ile Türkiye’nin kaderi iç içe geçmiş durumdadır. Türkiye’nin bekasının sürmesi için AK Parti’nin mücadelesi devam ediyor.”

GAZİANTEP’E İKİNCİ ÜNİVERSİTE SÖZÜ

“Tüm Türkiye’de olduğu gibi Gaziantep’te de çok büyük atılımlar yaptık. Hükümetimiz Gaziantep’e 23 milyar liralık yatırım yaptı. Ulaşımda, eğitimde, adalet hizmetlerinin tesisinde çok büyük hizmetler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Sağlıkta çok büyük hizmetler yapıldı, Şehir Hastanesi devam ediyor. Perilikaya Devlet Hastanesi’nin adının Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi olması için Bakanımızla görüştük. Tüm teşkilat olarak hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Bu dönemde Gaziantep’imiz bu dönemde sürekli göç alan, büyüyen bir şehir. Bu nedenle Gaziantep’imize ikinci bir devlet üniversitesi yakışır diyoruz. Bunun içinde canla başla çalışacağız ve Gaziantep’e ikinci devlet üniversitesini de gerçekleştirmeyi arzu ediyoruz.”

“GAZİANTEPLİ İŞADAMLARI 30 BİN İSTİHDAM SAĞLADILAR”

“İhracat noktasında Gaziantep, geçtiğimiz yılın Aralık ayı ile mukayese edildiğinde yüzde 7 oranında artış göstererek çok önemli bir rakama ulaştılar. Bundan dolayı Gaziantepli sanayicileri, yatırımcıları tebrik ediyorum. 20 binin üzerinde İş-Kur üzerinden olmak üzere 30 bin istihdam imkanı sağlanmıştır. Bundan dolayı da iş adamlarımızın İstihdam Seferberliğine destek verdiği için Gaziantep’imizin üreterek, istihdam ederek büyüten iş adamlarımıza teşekkür ediyorum” 

“BİZ İLKELER PARTİSİYİZ”

Tek adaylı kongrede konuşan Ak Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci, “Biz ilkeler partisiyiz, ilkeler neyi emrediyorsa onu yapmak zorundayız. Görevimiz halkımızın hizmetkarı olmak. Çok şükür başkanımızda dimdik duran, dünya beşten büyüktür, diyen bir liderimiz var. Ben eski il başkanı olacağım ama davanın her zaman neferi olacağım. Bizden medet bekleyen dünyanın öbür ucundaki insanlar var. Biz bu insanları boynu bükük bırakamayız. Sorumluluğumuz Cumhurbaşkanımızdan başlıyor, mahalle temsilcisine kadar devam ediyor. Onun için usanmadan, yılmadan çalışacağız. Önümüzde seçimler var, 2019 yılında üç tane sandık konulacak önümüze. İnşallah üçünden de AK Partimizin bayrağını çok çok yukarılara çıkartacağız” diye konuştu.

Y.ANKAY

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı