Haber Detayı
23 Ekim 2016 - Pazar 17:13
 
Hırsızlara davetiye çıkarıyor
Gündem Haberi
Hırsızlara davetiye çıkarıyor

11 yıl önce elektrik direğinin önüne ev yapan engelli Emin Kılıç, elektrik direğinin kaldırılmaması nedeniyle benzerine Karadeniz fıkralarında rastlanacak olaylarla karşılaşıyor. Direğe tırmanan hırsızlar tarafından 2 kez evi soyulan Kılıç, evin misafir odasının kapısını ise direğe sarılarak açabiliyor.

Dumlupınar Mahallesi 63 Nolu Sokak'ta yaşayan Emin Kılıç, evlerine bitişik şekilde bulunan elektrik direği nedeniyle zor anlar yaşıyor. Engelli olduğunu belirten Emin Kılıç, elektrik şirketine defalarca yaptığı müracaatlara rağmen elektrik direğinin kaldırılmadığını söyledi. Kılıç, "Ben 11 yıl önce buradaki arsama ev yapmak istedim. Bunun için elektrik şirketine müracaat ederek, direğin biraz daha ileriye alınmasını istedim. İlgilenen olmadı. defalarca kez müracaat ettim. Direk alınmayınca ben de evi yapmaya başladım. Evi yapınca, direkle bitişik hale geldi. Tekrar müracaat ettim ama yine ilgilenen olmadı" şeklinde konuştu.
Çatıda oynayan çocuklar için ölüm tehdidi
Emin Kılıç, evin önünde ve çatıda oynayan çocuklar için elektrik direğinin ölüm tehlikesi oluşturabileceğini belirtti. Özellikle yağmurlu havalarda dışarı çıkan çocuğun direğe ya da elektrik enerjisi yüklü kablolara dokunabileceğini belirten Emin Kılıç, "Yağmurda dama ve kapının önüne çocuklarımızı çıkarmaya korkuyoruz. Direk ve enerji kabloları dama çok yakın olması nedeniyle normal havalarda da çocuklarımız için risk taşıyor. Bir çocuk eliyle kabloları tutsa, kim hesabını verecek" ifadelerini kullandı.
2 kez hırsız girdi, misafir geldiğinde direğe sarılıyor
Aynı evde yaşayan Adem Kılıç ise direğe tırmanan hırsızlar tarafından evdeki 60 adet kuşun çalındığını söyledi. Evlerine her misafir geldiğinde de direğe sarılmak zorunda kaldığını belirten Adem kılıç, misafir odasının kapısının kilidini direğe sarılmadan açıp, kapatmanın mümkün olmadığını anlattı. Kılıç, "Evimin önünde direk var. Evin altında bulunan misafirhaneme, misafir geldiğinde zorlanıyorum. Hem zor oluyor, hem de misafirler ayıp oluyor. Evime 2 kez hırsız girdi. Yaklaşık 60 kuşum vardı, bunlar çalındı. Evin kapılarını kilitliyoruz ama direği tırmanarak, damdan giriyorlar. Biz de önleyemiyoruz. Poliste direğin hırsızlara davetiye çakırdığını söylüyor. Yağmur yağdığında dama çocuk çıkarmaya korkuyoruz" diye konuştu.
Emin Kılıç ve oğlu Adem Kılıç, elektrik şirketine yaptıkları son müracaatta ise bin TL fatura çıkarıldığını ve bunun ödeme imkanlarının olmadığını belirterek, direğin kaldırılması konusunda kendilerine yardımcı olunması istedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı