Haber Detayı
16 Temmuz 2017 - Pazar 16:14 Bu haber 3730 kez okundu
 
“Herhangi bir çalışmam yok”
Özgür Yılmaz’dan adaylık açıklaması
Siyaset Haberi
“Herhangi bir çalışmam yok”

CHP’de kongre süreci yaklaştıkça başkan adaylıkları ile ilgili iddialar da kamuoyunda konuşulmaya başlandı. İl Başkanlığı için gündeme gelen isimlerden birisi de Avukat Özgür Yılmaz. Ancak Yılmaz, adaylık yönünde bir çalışmasının olmadığını açıkladı.

CHP’de il ve ilçe örgütlerinin kongre süreci yaklaştıkça, il ve ilçe başkanlığına aday olacak kişilerin isimleri parti kamuoyunda tartışılmaya başlandı.

Başkanlık için adı geçen Av.Özgür Yılmaz; şuan için il başkanlığına adaylığının söz konusu olmadığını belirterek “Bizim amacımız babamızın hedeflerini yerine getirmek. Bu doğrultuda da kardeşimle birlikte çalışıyoruz. Tabi ki partide bir görev verildiğinde bizim bundan kaçma şansımız yok. Ahmet Yılmaz’ın çocukları olarak partimizde bize düşen görev ne ise onu yapmakla mükellefiz. Ancak il başkanlığı adaylığı gibi görevler, tek başına karar verilecek görevler değildir.” şeklinde konuştu.

Konsensüs sağlanmalı

Gazetemizi ziyaret eden Av. Özgür Yılmaz, CHP il başkanlığına aday olduğu yönündeki söylentilere açıklık getirdi.  Böyle bir görev için adının geçmesinin gurur verici olduğunu belirten Yılmaz, “Ancak bu dönemde il başkanlığı konusunda bir konsensüs sağlanması gerektiğini düşünüyorum. İl başkan adaylığı kişilerin tek başlarına alacakları bir karar değil düşüncesindeyim. Bizim amacımız babamızın hedeflerini yerine getirmek. Partimizde de bize verilen görevi layıkıyla yerine getirmekle mükellefiz. Ama tekrar etmek istiyorum; İl Başkan adaylığı için herhangi bir çalışmam yok.” şeklinde konuştu.

(S.Öztürk)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Herhangi, bir, çalışmam, yok”,
Yorumlar
Haber Yazılımı