Haber Detayı
31 Aralık 2017 - Pazar 12:36
 
Her parka bir kitap kafe
Gündem Haberi
Her parka bir kitap kafe

Gençlere yönelik koruyucu, önleyici kültürel ve sosyal projelere imza atan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yaptığı her parka, bir kitap kafe açtı. Bu doğrultuda Düztepe Çamlık Parkı’nda yapımı devam eden kitap kafe, iki hafta içerisinde gençlerin hizmetine sunulacak. 
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Alışveriş Merkezi (AVM) yıkıp onun yerine 160 kapasiteli çift katlı otopark üzerine kitap kafe yapan başka bir belediye yok. Kamuoyunda, ‘başkan burayı beğenmedi daha büyük alışveriş merkezi mi yapacak? Sorusuyla karşılaştık. Gençler, ‘kitap okusun, kültür, sanat ve sosyal hayat canlansın’ diyen bir belediyecilik anlayışımız var” sözleriyle kitap kafe projesine bakışını özetledi.
Hafta içerisinde Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından Düztepe Çamlık Parkı içerisinde yapımı devam eden kitap kafe çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Başkan Şahin, etrafını saran çocuklara hediye verdi.
Kitap görünümlü olacak
Başta gençler olmak üzere tüm Gazianteplileri kitap okumaya teşvik etmek amacıyla hazırlanan Kitap Kafe Projesi çerçevesinde yeni bir kitap kafe daha kente kazandırılıyor. Düztepe Çamlık Parkı içerisinde yapımı devam eden kitap kafe, 125 metrekare alana inşa edilecek, dış cephesi kitap görünümlü modern, lineer ve dinamik hatlarla tasarlanacak. Çocuk, genç ve yetişkinler ücretsiz sıcak çayını içerek, keyifle kitabını okuyabilecek. Düztepe Çamlık Parkı Kitap Kafe’nin 15 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.
Kitap Kafe projesi, insanların parklarda dinlenmesinin yanı sıra boş zamanlarını da içine alan, eğitim, bilgi, kişisel gelişim konularındaki gereksinimlerini karşılamayı ve kitaba ulaşılabilirliğini kolaylaştırmayı hedefliyor.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı