Haber Detayı
14 Şubat 2018 - Çarşamba 11:36
 
Hedef Avrupa şampiyonluğu
Spor Haberi
Hedef Avrupa şampiyonluğu

Çek Cumhuriyetinin Başkenti Prag’da gerçekleştirilecek olan Avrupa Şampiyon Kulüpler Salon Turnuvasında Türkiye’yi temsil edecek olan Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımı sabahın erken saatlerinde Prag’a gitti.

16-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan turnuvayla ilgili bütün hazırlıkları tamamladıklarını açıklayan Gaziantep Polis Gücü Spor Kulüp Başkanı Mehmet Kaplan, takımın başarılı olması için çalışacaklarını ve hedeflerinin Avrupa şampiyonu olarak Türkiye’ye dönmek olduğunu ifade etti.

Başkan Kaplan Gaziantep Havaalanında yaptığı açıklamada sporcuların morallerinin yüksek olduğunu belirterek, “Turnuvada takımımız Çek Cumhuriyeti, Portekiz, Ukrayna, Galler, Macaristan, Slovakya ve Slovenya takımları ile mücadele edecek. Hedefimiz bu turnuvadan şampiyonluk kupası alarak ülkemize dönmektir. Gaziantep Polis Gücü Sporun dünya genelinde tanınan bir takım olup Prag sonrası Mayıs ayında da yine Avrupa’da 18-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Avrupa Açık Alan Şampiyon Kulüpler Şampiyonasında da kız ve erkek takımlarımızla yarışacağız” şeklinde konuştu. Mayıs ayında Kız Hokey Takımı Viyana'da Erkek takımı da Kopenhag da Avrupa Açık Alan Şampiyon Kulüpler Şampiyonasında mücadele edeceğini kaydeden Kaplan, bunlarla da ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi. Öte yandan sabahın erken saatlerinde Gaziantep Polis Gücü Spor Hokey Takımı kafilesini uğurlamaya gelen sporcu yakınları ve taraftarlarda sporcularla günün anısına hatıra fotoğraflar çektirerek sporcuları uğurladı.

Gaziantep’ten İstanbul’a hareket eden kafilenin buradan da Prag’a özel bir hava yolu şirketiyle gideceği ve akşam saatlerinde Prag’a ulaşacağı öğrenildi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı