Haber Detayı
20 Nisan 2017 - Perşembe 19:02 Bu haber 791 kez okundu
 
"Hedef, 1 milyon turist"
Gündem Haberi

Turizm ile ilgili hedeflerinin 1 milyon turist olduğunu belirten Gaziantep İl Turizm Müdürü Mehmet Bülent Öztürk, " Gaziantep'e turist gelmiyor diyorlar. Gaziantep'e yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda turist geliyor.  Otellerin doluluk oranları, bahar aylarının gelmesiyle birlikte bir hayli arttı. Hedefimiz 1 milyon turist."dedi.

Gaziantep, gerek yemekleri, gerekse tarihi dokusuyla turistlerin ilgisini çekiyor. Her yıl Gaziantep'e yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda turist geliyor. Turizm verileri ile ilgili görüşlerini aldığımız İl Turizm Müdürü Mehmet Bülent Öztürk, gelişmelerin gayet iyi olduğunu dile getirdi.

Bahar aylarında oteller doldu

Bahar aylarının gelmesi ve havaların düzelmesi ile birlikte otellerde ki doluluk oranın gözle görülür bir şekilde arttığını dile getiren Öztürk, "Gaziantep, gerek tarihi dokusu, gerek doğal güzellikleri, gerek yemekleri, gerekse el sanatları ile turistlerin ilgisini çekiyor. Gaziantep'e turist geliyor. Müzelerimizi geziyor, Gaziantep'i tanıyor. Turlarımız devam ediyor. Turizm sezonu açıldı, hedefimiz 1 milyon turist."şeklinde konuştu.

Turizm Haftası 41. kez kutlanıyor

Şu anda turizm haftasında olduklarını vurgulayan Öztürk, "Halkımızda turizm bilincinin oluşturulması adına her yıl 15-22 Nisan tarihleri arası 'Turizm Haftası' olarak kutlanıyor. Bu yıl 41. kez kutluyoruz. Bu konuda çeşitli faaliyetler yapıyoruz. Konserler veriliyor, Gaziantep'i tanıtıcı belgeseller ve filmler gösteriliyor. Turizm, ülkelerin kalkınmasında önem arz eden, istihdam ağırlığı olan sektörlerin başında geliyor. Gaziantep, tarihin hemen her döneminde ferdi girişimciliğin öncüsü, çalışkan, üretken ve müteşebbis ruha sahip olmasıyla, Ticaret, Kültür ve Turizm alanında çok önemli bir merkez olmuştur."dedi.

Gaziantep adından sıkça söz ettiriyor

Son zamanlarda Gaziantep'in adından sıkça söz ettirdiğini dile getiren Öztürk, "Gaziantep, Kurtuluş Savaşı hatıraları, zengin tarihi ve kültürel çevresi, kara ve hava ulaşım ağı, GAP'ın giriş kapısı durumunda ki konumu, leziz yemekleri ve zengin el sanatları ile turizmin iyi bir geleceği olan merkezlerinden birisidir. Büyükşehir Belediyesi tarafında "Şimdi Gaziantep'e gitme zamanı" projesine her türlü desteği veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi, bu konuda bizim lokomotifimiz."diye konuştu.

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı