Haber Detayı
31 Mart 2017 - Cuma 19:20
 
Hazırlıksız yakalandık
Gündem Haberi
Hazırlıksız yakalandık

Öğle saatlerinde aniden bastıran yağmur, hayatı felç etti. Yoğun yağışa rögarlar yetişemeyince, yollar göle döndü. Yaklaşık yarım saat süren yoğun yağış, trafiği de alt üst etti.

Gaziantep'te öğle saatlerinde başlayan sağanak yağmur, yarım saat boyunca etkili oldu. Yağmurdan dolayı trafikte aksamalar meydana geldi. Yollarda uzun araç kuyrukları oluştu. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, zor durumda kaldı. Yağmurdan korunmak için otobüs duraklarına ve kapalı olan mekanlara sığındı.

Cuma namazından çıkan vatandaşlar yağmur ve dolu sürpriziyle karşılaştı. Yaklaşık yarım saat boyunca etkili olan sağanak yağış hayatı durma noktasına getirdi. Yağmurdan dolayı trafikte sıkışıklık meydana geldi. Gazianteplileri hazırlıksız yakalayan sağanak yağış, öğleden sonra etkisini yavaş yavaş kaybetti.

Turistler de hazırlıksız yakalandı
Gaziantep Kalesi'nin bulunduğu bölgedeki turistik çarşıda bulunan turistler yağmura hazırlıksız yakalandı. Zor anlar yaşayan yerli ve yabancı turistler, şiddetli yağış esnasında ise çevredeki iş yeri ile tarihi han ve konaklara sığındı. Gök gürültüsü nedeniyle araçların alarmları da çaldı.
Çakan şimşekler ve duyulan gök gürültüsünün ardından etkili olan yağmur sisi de beraberinde getirdi. Yağış esnasında etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi düşerken, gündüz vakti pus ve karanlık çöktü.
Kentte belirli aralıklarla yaklaşık 2 saat etkili olan sağanak, yerini yeniden güneşli havaya bıraktı

(A.Pepele)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı