Haber Detayı
08 Mart 2016 - Salı 15:33
 
Havalimanı'nda çalışan kadınlara karanfil
Ekonomi Haberi
Havalimanı'nda çalışan kadınlara karanfil

 Türk Ulaşım-Sen Gaziantep Şube yönetimi Gaziantep Havalimanında çalışan kadınların 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Gününü kutlayarak onlara karanfil verdi.
Şube Başkanı Baler Fidan, Türkiye’de çalışan kadın olmanın zor olduğunu, havalimanlarında çalışanların stresli ve hareketli bir sektörde zor şartlarda görev yaptığını belirterek, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Fidan, kadınlarla yaptığı sohbette, "8 Martın tüm dünya tarafından kabul görmüş anlamlı bir gün olarak dünya kadınlarına ait bir gün haline geldi. Hayatımızın her anında yer alan kadınlarımız analarımız, bacılarımız, kardeşlerimiz, kızlarımız, eşlerimizdir. Ne kadar anlamlı, ne kadar önemli olduğu, tüm dünya kadınlarına adanmış bugünde, kadına şiddetin durması, taciz ve cinayetlerin son bulmasını diliyoruz. Toplum olarak buna çok ihtiyaç duyuyoruz" dedi. 
Şube Teşkilat Sekreteri Mennan Sarıyıldız, Sosyal İşler Sekreteri Mehmet Çalışkan ve Gaziantep Havalimanı Baş Temsilcisi Haydar Şahin tüm sektör çalışanı bayanları ziyaret ederek günlerini kutladı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı