Haber Detayı
12 Eylül 2017 - Salı 16:55 Bu haber 2205 kez okundu
 
Hani sandık kurulacaktı?
Siyaset Haberi
Hani sandık kurulacaktı?

Kongre sürecine giren CHP’de delege belirleme çalışmaları devam ederken, tartışmalar da artmaya başladı. Genel Merkez’in talimatına rağmen mahallelerde sandık kurulmadığını belirten partililer, ilçe başkanlıklarından listelere müdahale edildiğini ileri sürdü.

Kongre sürecine giren CHP’de delege belirleme çalışmaları yine sancılı başladı. Her seçim döneminde yaşanan sıkıntıların bu dönemde ayyuka çıktığını belirten partililer, “ Genel Merkez, mahallelerde sandık kurularak delegelerin belirlenmesi yönünde talimat vermişti. Ancak şu ana kadar hiçbir mahallede sandık kurulmadı.

Mahalle temsilcileri aranarak, delege tespitini yapıp, listelerin ilçe başkanlıklarına gönderilmesi isteniyor. İlçe başkanlıklarına getirilen listelerde, bazı isimlerin üzeri çizilip, başka isimler yazılması isteniyor. Bu yanlışa kim dur diyecek?” şeklinde konuştular.

Amaç sadece birilerini başkan yapmak mı?

Parti yöneticilerinin bu tavrı ile ilgili gazetemize ulaşan bazı partililer, “ Biz kongrelere birilerini başkan etmek için mi gidiyoruz? Birilerini başkan yapmak için bu çaba nedir? Neden delege tespitine müdahale ediliyor? Genel Merkez’in bu yanlışa dur demesini, müdahale etmesini istiyoruz.” Şeklinde konuştular.

(Y.Öztürk) 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı