Haber Detayı
17 Nisan 2018 - Salı 13:56
 
Hamleler, 23 Nisan için
Spor Haberi
Hamleler, 23 Nisan için

Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi’indeki satranç sınıfı öğrencileri hamlelerini 23 Nisan için yaptılar.

Özgecan Hanımlar Yüzme Havuzu Spor ve Kültür Merkezi  satranç sınıfında eğitim alan 80 öğrenci 23 Nisan’a özel düzenlenen satranç turnuvasında dereceye girmek için mücadele ettiler. Öğrenciler başarılı olabilmek için hamlelerini büyük bir dikkat içerisinde yaptı. Düzenlenen turnuvada öğrencilerin birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının arttırılması amaçlandı.

DERSLERİMİZİ OLUMLU ETKİLEDİ

Turnuvaya katılan öğrenciler, satranç sayesinde internet bağımlılığından kurtulduklarını belirterek, “Satranç eğitimi almaya başladıktan sonra hayatımızda önemli değişiklikler yaşadık. Derslerimizde iyileşmeler oldu. Bunu yanı sıra internet bağımlılığından kurtulduk. Zamanımızın büyük bir bölümünü daha önce internet alıyordu. Şimdi ise satranç oynuyoruz. Hem derslerimizde, hem de sosyal çevremizde olumlu gelişmeler oldu.” Diyerek herkesin satranç oynaması yönünde tavsiyelerde bulundular.

 Dereceye giren öğrencilere turnuva sonrasında çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı