Haber Detayı
12 Temmuz 2018 - Perşembe 16:17
 
“Halkımız tasarrufu öğrenmeli”
Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, altın ve dolar fiyatlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Uzun vadeli yatırımlar için altının uygun bir yatırım aracı olduğunu belirten Özdinç, “Halkımız günlük yaşamayı bırakıp uzun vadeli yatırımlara yönelmeli, tasarruf yapmayı öğrenmeli” diye konuştu.
Ekonomi Haberi
“Halkımız tasarrufu öğrenmeli”

Gaziantep Kuyumcular Odası Başkanı Sedat Özdinç, geçtiğimiz gün sabah saatlerinden dolar fiyatlarında meydana gelen artışları değerlendirdi. Özdinç, “Sabah saatlerinde yaşanan artışlar sona erdi, dolar ve altın fiyatları düşmeye başladı. Kurda bir düşüş başladı, sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Altın fiyatları da düşüyor, daha da düşecektir. Dolar fiyatlarının TL bazında yükselmesinden dolayı altın fiyatları yükseldi. Yeniden fiyatlarda bir düşüş yaşandı. 4.80 civarına yükseldi, ekonomi ile ilgili bir sorunumuz yok. Dünya genelinde yaşanan dalgalanmalardan dolayı fiyatlar arttı. Avrupa’daki spekülasyon faaliyetlerinin etkisi ile yükselen fiyatlar yeniden düşmeye başladı.”

“UZUN VADEDE ALTIN EN İYİ YATIRIM ARACIDIR”

Altın fiyatlarını değerlendiren Özdinç, “Altın fiyatlarının bundan sonra gerileyeceğini düşünüyorum, dolarda gelirler. Sıkıntımız yok, altının yükselmesi için bir neden yok Türkiye açısından; ekonomimiz iyi, sıkıntı yok. Altın ve dolar fiyatları düşecektir. Uzun vadede altın her zaman kazandırır, insanlar kısa süreli olarak altına yatırım yapacaklarsa yapmasınlar. Bir yıldan daha uzun süreli olarak altına yatırım yapacaklarsa bunu yapmaları gerekiyor. Altın, uzun vadede her zaman para kazandırır, halkımızın uzun vadede altına yapması gerekiyor. Halkımız günlük yaşamayı bırakıp uzun vadeli yatırımlara yönelmeli. Özellikle gençlerimiz tasarruf etmeyi öğrensinler” diye konuştu.

N.DEMİRCİ

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı