Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 13:20
 
Haftasonu iki oyun var
Yaşam Haberi
Haftasonu iki oyun var

İstanbul Tiyatro Akla Kara ekibi "Kadın Aklı Erkek Aklı" adlı oyunu Gaziantepli sanatseverlerin beğenisine sunacak. Ankara Devlet Tiyatrosu da "Gayri Resmi Hürrem" adlı oyunu Gaziantepli tiyatroseverler için sahneleyecek.

Savaş Özdural'ın yazıp yönettiği "Kadın Aklı Erkek Aklı" adlı oyunda, Saba Tümer, Yosi Mizrahi, Aysun Metiner, Fatih Gülnar ve  Pelin Turancı yer alıyor.

"Herkesin hikayesini anlatıyoruz" sloganıyla başlayan oyunun konusu şöyle:

"Eğlenirken düşünmenize gerek yok, zaten bu hepimizin hikayesi. Aynı gezegende yaşamamıza rağmen neden bu kadar farklıyız? Bütün suç kromozomlarda mı? Kadın ve erkek konuşurken neden frekanslar farklı titreşiyor, iletişim sistemi çöküp aradığımız kişiye şu anda ulaşılamıyor cevabı alıyoruz? Kadın konuşuyor, erkek anlamıyor. Erkek konuşuyor, kadın anlamıyor. Yoksa biz aynı dili mi konuşmuyoruz?"

Oyun 11 Şubat Pazar saat 20.00'de Gaziantep Üniversitesi Atatürk Kültür Sahnesi'nde izlenebilecek.

 Ankara Devlet Tiyatrosu da Cuma ve Cumartesi günleri "Gayri Resmi Hürrem" adlı oyunu Gaziantepli tiyatroseverler için sahneleyecek.

Özen Yula'nın yazıp yönettiği oyunda, İpek Atagün Gezener, Gülin Ersoy, Pelin Gülten, Ezgi Özer, Melis Kızılaslani, Şükran Dama rol alıyor.

Hürrem Sultan'ın hayatının muhasebesini yaptığı gün başından geçenlerin anlatıldığı oyunun konusu şöyle:

"Hürrem vaktiyle yaptırdığı gizli bir odaya girer. Odada hafızasını kaybetmiş bir cariye ile karşılaşır. Beraberce Hürrem Sultan’ın hayatından sahneler oynarlar, oyunlarla yaşarlar ancak bütün oyunlar en tehlikeli oyunla kesilir. Belki tek çıkar yol vardır. Belki de birden çok yol vardır. Hayat, iki kadına da, bizlere de sürprizler hazırlamaktadır."

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı