Haber Detayı
17 Haziran 2015 - Çarşamba 17:36
 
Guterres, kampları ziyaret edecek
Gündem Haberi
Guterres, kampları ziyaret edecek

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres, 5 günlük ziyaretinde İstanbul ve Ankara'da temaslarda bulunacak; Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep'te Suriyelilerin kaldıkları geçici barınma merkezlerini ziyaret edecek

 Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri (BMMYK) Antonio Guterres, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü vesilesiyle 17-21 Haziran 2015 tarihlerinde Türkiye'yi ziyaret edecek.

 

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, söz konusu ziyarette, halihazırda dünyada en çok sayıda mülteciye evsahipliği yapan Türkiye'nin 2 milyona yakın Suriyeli ve Iraklı sığınmacıya sağladığı koruma ve hizmetlerin dünya kamuoyunun dikkatine güçlü bir şekilde getirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

 

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

 

"Yüksek Komiser Guterres'in 17 Haziran 2015 tarihinde İstanbul'a gelmesi, 18 Haziran 2015 tarihinde İstanbul'daki temaslarının ardından, 19 Haziran 2015 tarihinde Sayın Bakanımızla görüşme de dahil olmak üzere Ankara'da temaslarda bulunması öngörülmektedir. 20 ve 21 Haziran 2015 tarihlerinde ise BMMYK Guterres'in Mardin, Şanlıurfa ve Gaziantep illerimizde Suriyelilerin kaldıkları geçici barınma merkezlerini ziyaret etmesi planlanmaktadır."

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı