Haber Detayı
23 Mart 2015 - Pazartesi 13:54
 
"Genç girişimcilerin varlığı bizleri mutlu ediyor"
Ekonomi Haberi

 Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Yetkinşekerci, TOBB Güneydoğu Bölge Başkanı ve TOBB Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi oldu. 
Yetkinşekerci, yaptığı açıklamada, bölge illerinin başkanlarıyla koordineli çalışarak girişimcilerin önünü açacak projeler yapacaklarını belirtti. Bölgenin sıkıntılarına da dikkat çekeceklerini ifade eden Yetkinşekerci, bunu için de başkanlarla bir araya gelerek önerilerini alacaklarını ifade etti. etkinşekerci, bölgede çok sayıda girişimci gencin bulunduğunu vurguladı.
Yetkinşekerci, “Girişimcilerin sayısını artırmak istiyoruz. Gençlerin iş dünyasında daha aktif olmaları gerekiyor. Son yıllarda birçok alanda başarılı genç işadamlarımızla karşılaşıyoruz, bunu çok önemsiyorum. Hedefi olanlar başarıyı yakalayabilir, bölgemizde de büyük hedefleri olan genç girişimcilerin varlığı bizleri mutlu ediyor” dedi.
Başarının, hedefin, “gözü karalığın” ve yenilikçiliğin yaşı ve sınırının olmadığını vurgulayan Yetkinşekerci, şöyle devam etti:
“Ülkemiz hedefine gençlerle, genç girişimcilerle ulaşacaktır. Vizyonumuz geniş, hedeflerimiz büyük, bu büyük hedefler için planladığımız çalışmalar var. Doğru zamanda, doğru adımlar atarak bu planlara ulaşacağımıza inanıyorum.”
Yetkinşekerci, genç girişimcilerin işletmelerinin kurumsallaşması ve daha başarılı olmaları için eğitim vereceklerini kaydetti.
Tecrübe paylaşımını önemsediğini vurgulayan Yetkinşekerci, “Genç girişimcilerimizi şehrin ve ülkemizin önde gelen iş adamlarıyla buluşturup tecrübelerini genç girişimcilerimize aktarmalarına vesile olacağız” şeklinde konuştu.
Yetkinşekerci, hiçbir başarının bir anda olmadığını, sabır edip çalışanların bugün olmasa da yarın hedeflerine ulaştığını sözlerine ekledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı