Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 14:52
 
“Gelme” demedim…
Siyaset Haberi
“Gelme” demedim…

İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın Gaziantep’teki programı ile ilgili gazetemizi arayan CHP Milletvekili Akif Ekici, “ Şehitkamil örgütünün etkinliğinin iptali için hiçbir girişimde bulunmadım. Hatta İl Başkanı Sucu’ya, etkinliği desteklemesi gerektiğini söyledim.” dedi.

CHP Gaziantep örgütünde iptal edilen ilçe etkinliği hala gündemdeki yerini korurken, cumartesi günü gazetemizde çıkan haberde, etkinliğin iptali için Milletvekili Akif Ekici ve İl Başkanı Hayri Sucu’nun konuşmacıyı arayarak, “etkinliğe gelme” dediği iddialarını gündeme getirmiştik.

ETKİNLİĞE KATILACAKTIM

Haberler ilgili gazetemize açıklama yapan Ekici, “Yeni Şehitkamil ilçe örgütünün çalışmalarını memnuniyetle izliyoruz. Gerçekten güzel çalışmalar yapıyorlar. Bu etkinliğe ben de katılacaktım. Hatta gereken desteği vermeye de çalıştım. İl Başkanını aradım. Bu etkinliğe destek vermeleri gerektiğini, orada olmaları gerektiğini ilettim. Anca il başkanı, etkinliğe katılmayacaklarını bana da söyledi. Sonra etkinliğin iptal edildiğini duydum. Neden iptal edildiğini de sonradan öğrendim. Yoksa gereken müdahalelerde bulunurdum.” dedi.

(Y.ANKAY)

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı