Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 20:28
 
“Gazikent, Sağlık Ocağı istiyor”
31 Mart Seçimleri anket çalışmaları kapsamında nabzını tuttuğumuz Gazikent Mahallesi sakinleri, Sağlık Ocağı yapılmasını istiyor. Gazikent'e yeterli özenin gösterilmediğini belirten vatandaşlar, "Temizlik yok. Temizlik araçları ara sokaklara girmiyor. Ara sokakları temizleyen görevliler de yok. Çöpler biriktiği için çok kötü kokuyor. Rahatsız oluyoruz." dediler.
Gündem Haberi
“Gazikent, Sağlık Ocağı istiyor”

31 Mart’a sayılı günler kala seçmenin nabzını tutmak için yaptığımız çalışmada bugünkü durağımız Gazikent Mahallesi oldu. Şehrin genel sorunları Gazikent’te konuşulurken, farklı olarak sağlık ocağı sıkıntısı dile getirildi.

Hırsızlık olayları artmaya başladı

Son zamanlarda hırsızlık olaylarının artmaya başladığını dile getiren vatandaşlar, "Evlere, dükkânlara giriyorlar. Apartmanlara girip, ayakkabıları çalıyorlar. Halk ne yapacağını şaşırmış vaziyette. Bu konuya bir çare bulunmasını istiyoruz. Hırsızlık olayları son zamanlarda çok sık yaşanır oldu. Gazikent'te Polis ve Zabıta noktaları yapılmasını istiyoruz. Polis noktasının olmaması hırsızların işine geliyor. Yetkililerin bu konuyla ilgilenmesini istiyoruz."dediler.

Asfaltlama yapılmıyor

Yolların uzun zamandır sıfırdan asfaltlanmadığını vurgulayan vatandaşlar, "Uzun zamandır sıfırdan asfaltlama yapılmıyor. Bozuk olan yerlere yama yapılıyor. 19 Nolu Caddeyi neredeyse 15 yıldır asfaltlanmadı. Çukur olan yerlere yama yapılıyor.  Ayrıca 19 Nolu Cadde'de çok sık kaza oluyor. Buraya trafik ışığı konulmasını istiyoruz. Buradan toplu taşıt araçları geçiyor. Bu cadde Gazikent'e yakışmıyor. Gazikent'te ara cadde ve sokakların hali hep böyle. Belediye'nin yollarla ilgilenmesini istiyoruz."diye konuştular.

Gazikent'te hastane yok

Gazikent'te yeterli sayıda hastane ve sağlık ocağı olmadığını belirten vatandaşlar, "Yeterli sayıda hastane ve sağlık ocağı yok. Acil bir durumda şehir merkezinde ki hastanelere gitmek zorunda kalıyoruz. Sağlık ocakları halkın talebini karşılayamıyor. Sayıları çok az. Gazikent'e sağlık ocağı veya semt polikliniği yapılmasını istiyoruz." dediler.

Belediye hizmetleri yetersiz kalıyor

Belediyenin yaptığı hizmetleri yetersiz kaldığını belirten vatandaşlar, "Kaldırımları hali içler acısı. Çöplerimiz çok geç toplanıyor. Konteynırlar temizlenmiyor. Çöpler geç toplandığı için, birikmeden dolayı koku yapıyor. Ara sokaklara temizleme araçları girmiyor. Temizlik görevlileri de cadde ve sokakları temizlemiyor. Sadece ana caddeleri temizliyorlar. Esnaf kendi dükkânın önünü, kendisi süpürüyor. Belediyenin yaptığı hizmetler yetersiz kalıyor. Gazikent ile ilgilenilmesini istiyoruz." diye konuştular.

Herhangi bir kurum yok

Gazikent'te herhangi bir kurum olmadığını dile getiren vatandaşlar, "Burada yaşayanlar, parasını çekmek için şehir merkezine gitmek zorunda kalıyor. Ne bir bankamatik var, ne de banka şubesi var. Yakınlarda ATM noktası olması çok faydalı olur." dediler.

M.TÜRKMEN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı