Haber Detayı
10 Mart 2017 - Cuma 16:51 Bu haber 1472 kez okundu
 
Gaziantep yine lokomotif olacak
Ekonomi Haberi
Gaziantep yine lokomotif olacak

Suriye'de yaşanan gelişmelerin Türkiye'yi ve Gaziantep'i ekonomik ve sosyal açıdan etkilediğini anlatan AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, “. Gaziantep Sanayisi çok güçlü, işadamlarımız çok müteşebbisken Suriye’nin onarımı ile ilgili de Gaziantep burada öncü bir rol üstlenecek. İhracatıyla Gaziantep’imiz yine lokomotif olma özelliğini sürdürecek.”dedi.

AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, AK Parti Gaziantep milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer, Abdülkadir Yüksel, Ahmet Uzer, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile AK Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeçi Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti (GGC)’yi ziyaret etti.

Ziyarette basın mensuplarının sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Sekreteri ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül, “Bütün ülkelerde istikrarsızlık, savaş ve kaos varken hamdolsun ülkemiz bir istikrar abidesi olarak huzuru, birliği, beraberliği, kardeşliği sağlayan bir ülke olarak varlığını hamdolsun sürdürüyor. Hemen yanı başımızda Suriye’de yaşanan hadiseler en fazla tabii ki komşu il olan Gaziantep’imizi doğrudan, ekonomik olarak ve diğer sosyal açılardan etkiliyor ama şunu açıkça söylemek lazım ki ülkemizin izlediği kararlı siyasi duruş nedeniyle çok önemli kazanımlar elde edilmiştir. Özellikle Cerablus’ta sonrasında El Bab’ta yaşanılan hadiseler Türkiye’nin huzuru ve güvenliği için çok önemli adımlardı. Fırat Kalkanı operasyonu esasen Gaziantep’imizin, Kilis’imizin, Ankara’mızı, İstanbul’umuzun huzurunu, güveliğini sağlamak üzere yapılan bir operasyondu. Hepiniz hatırlarsınız Gaziantep’imizin havalimanına bomba düşmüştü hamdolsun kimse yaralanmadı ama buraya kadar tehdit eden her gün havaalanından uçaklar kalkıyor, turistler gelip gidiyor bu anlamda yaşam alanlarını tehdit eden bir noktaya gelmişti. Yine Kilis’imiz sürekli tehdit içerisinde vatandaşlarımızın güvenliğini tehdit eden bir duruma gelmişti. Yine Gaziantep’te kına gecesinde yaşanan hadisede 56 vatandaşımız hayatını kaybettiğini hepimiz biliyoruz. Esasen Türkiye’nin oradaki varlığı Kilis’in, Gaziantep’in Türkiye’nin huzuru için yapılan operasyonlardı. İnşallah bu yerler Cerablus’dur, El-Bab’tır diğer yerler güvenli hale geldikçe İnşallah Suriyeli vatandaşlarımıza kendi vatanlarına, topraklarına Suriye’ye huzur içerisinde dönecekler İnşallah. Hamdolsun ki Türkiye alan el değil veren el. Hamdolsun ki Türkiye bir yere sığınmıyor, Türkiye sığınılacak bir liman özelliğini koruyor.

Hamdolsun ki Gaziantep’imiz bir ensar şehir olarak ekmeğini bölüşen, sofrasını paylaşan çok asil hemşerilerimizin olduğu bir şehir. Tıpkı Şahinbey’in tıpkı Şehitkamil’in ruhuna yakışır bir ev sahipliği yaptı. Allah kimseyi vatanından geri koymasın. Bu acıyı bu trajediyi herkes yaşadı. Nihai olarak Türkiye Suriye kardeşliği İnşallah kıyamete kadar sürecek ve ekonomik olarak da Suriye’nin imarı inşasında en büyük payı ekonomik olarak da Gaziantep’imiz elde edecektir. Gaziantep Sanayisi çok güçlü, işadamlarımız çok müteşebbisken Suriye’nin onarımı ile ilgili de Gaziantep burada öncü bir rol üstlenecek. İhracatıyla Gaziantep’imiz yine lokomotif olma özelliğini sürdürecek. Suriye’deki temel mesele Suriye’nin huzuru, Suriye’deki güvenlik Türkiye’nin güvenliğini bir şekilde doğrudan ilgilendiriyor. Özgür Suriye ordusunda çok şehitler verdik. Fırat Kalkanı Operasyonu’nda Suriye’nin kendi halkı kendi bağımsızlığı ve özgürlüğü için orada ön saflarda mücadele etmiş Suriyelilerinde, Özgür Suriye ordusunun da canla başla çalıştığı eli silah tutanlarında orada mücadele ettiğini de hepimiz görüyoruz. Bu başarılı operasyonlar sonrasında inanıyorum ki Gaziantep’imizde, bölgemizdeki güvenli bölgeler oluştukça İnşallah oralara tekrar döneceklerdir. Gaziantep’imizi bu olumlu duruşundan dolayı bütün hemşerilerimizi tarih altın harflerle yazacaktır. Türkiye’de kendisine yakışanı yapmıştır. Türkiye bu özelliğiyle de bütün dünyaya kardeşliğin ve devlet olmanın ne anlama geldiğini de göstermiştir” dedi.

VATANDAŞ İSTİKRARIN YANINDA

16 Nisan referandum anket sonuçları hakkında da konuşan Gül, şunları kaydetti: “Bizim için en büyük anket 16 Nisan’da sandıktan çıkacak sonuçtur. Bizim temel rotamızı millet belirliyor. Biz her zaman anket yapıyoruz. Her gün evetler artıyor ve her gün hayırlar düşüyor çünkü hayırı yapanlar yalan, yanlış bilgiler söylüyorlar. Vatandaş istikrarın yanında. Gaziantep’te de güçlü bir eveti görüyoruz. Sıkmadık el bırakmayacağız. Gece gündüz çalışıp güçlü bir sonuç alacağız” dedi.

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı