Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 14:00 Bu haber 501 kez okundu
 
Gaziantep'te yol yapım çalışmaları
- Haberi
Gaziantep'te yol yapım çalışmaları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin girişimleri ve Kara yolları Bölge Müdürlüğü’nün yapımını üstlendiği mezarlık köprülü kavşağının yapımına başlandı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 2017 yılı içerisinde Yeşilvadi ve Beykent Köprülü Kavşağı'ndan sonra Mezarlık Köprülü Kavşağının yapımı için ön ayak olan Büyükşehir Belediyesi, üç kavşağı da 2018 yılında hizmete geçirmeyi planlıyor.

İpekyolu (D-400 Karayolu) üzeri Dülükbaba Kavşağı ile Mezarlık Köprülü Kavşağı arasında yapılacak yol genişletme ve mezarlık kavşağı üst yapım işi çalışmaları sebebiyle trafik akışı 22 Nisan tarihinden itibaren kontrollü olarak sağlanacak.

 Adana ve Kahramanmaraş istikametinden gelip Nizip istikameti ile Şanlıurfa ve Nizip istikametinden gelip Osmaniye istikametine gitmek isteyen ağır vasıta araçlarının Şehirgösteren Kavşağı ile Mezarlık Kavşağı arasında yol genişletme çalışması yapılması sebebiyle çevre yolunu veya otoyolu kullanmaları gerekiyor.

Sanayi bölgelerine personel ve işçi taşımacılığı yapan S plakalı veya özmal araçların, Şehirgösteren Kavşağı ile Mezarlık Kavşağı arasında kalan D-400 kara yolunu kullanmalarına izin verilmiyor. Bu yolları kullanan sürücülerin mağdur olmamaları için Dülükbaba Kavşağı ile Çimento Kavşağından alternatif servis güzergahlarını kullanmaları gerekiyor.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Gaziantep'te, yol, yapım, çalışmaları,
Yorumlar
Haber Yazılımı