Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 20:03
 
“Gaziantep’te mimar mı yok?”
Şahinbey’de Ispartalı firma tartışması:
Siyaset Haberi
“Gaziantep’te mimar mı yok?”

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı 2.Birleşim Toplantısında söz alan Uğur Kalkan, Şahinbey Belediyesi tarafından pazarlık usulü ile ihale edilen Eski Garajlar Bölgesi’nde Mimari Alan Hazırlama Projesinin neden Gaziantepli firmalara verilmediğini sordu. Kalkan, “Gaziantep’in mühendisi, mimarı bitti mi projeyi Isparta firmasına yaptırıyorsunuz?” diye sordu.

Şahinbey Belediye Meclisi Aralık ayı 2.Birleşim Toplantısı Belediye Başkanvekili Birol Ülger Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda gündemde yer alan 9 madde görüşüldü, maddelerden 7’si oy birliği 2’si ise oy çokluğu ile kabul edildi. Mecliste söz alan meclis üyesi Uğur Kalkan, Eski Garajlar Bölgesi’nde Mimari Alan Hazırlama Projesinin neden Gaziantepli firmalara verilmediğini sordu. Kalkan, “Eski Garajlar Bölgesi ile ilgili Mimari Alan Projesi yapım işi Ispartalı bir firmaya verilmiş. İlgili proje her zaman olduğu gibi pazarlık usulü ile Ispartalı Firmaya yaptırılmış. Gaziantep’in mühendisi, mimarı bitti mi projeyi Isparta firmasına yaptırıyorsunuz? Gaziantepli mimar ve mühendisler de bu işi yapabilecek bilgi birikimine sahipler” şeklinde konuştu.

“PROJEYİ ALANLARDA BU MEMLEKETİN İNSANI”

Kalkan’a cevap veren Şahinbey Belediye Başkanvekili Birol Ülger, “Belediye tarafından açılan ihalelerle ilgili yurtdışından bile firmalar teklifler geliyor. Gaziantep’teki mimar ve mühendislerle de muhakkak irtibata geçilmiştir ama işi yaptırdığımız kişiler de bu memleketin insanları sonuçta” diye konuştu.

“ÜÇ KİLOMETRE ÖTEDE BENZİN İSTASYONU VAR”

Şahinbey Belediye Meclisi gündeminin 6.maddesinde Dumlupınar Mahallesi sınırları içerisinde Akaryakıt + LPG satış ve servis alanı nazım uygulama imar değişikliği yapılması gündeme geldi. İlgili maddeye ilişkin konuşan meclis üyesi Hasan Şencan, “Gaziantep nüfusu sürekli artan bir kent. Sırf ekonomik değeri, katkısı artsın diye bu evleri İstasyona yakın yapmak çok doğru bir hareket değil. 3 kilometre öncesinde bir benzin istasyonu var. Avrupa’da istasyonlar şehir dışına çıkarken, biz sırf bu arazinin değerini artırmak için bunu yapmamız doğru değil” dedi.

“BÖLGEDE İHTİYAÇ VAR”

Şencan’a yanıt veren Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Cuma Güzel, “Çevre yolu üzerinde akaryakıt istasyonuna ihtiyaç var.  Sanayiden, hal bölgesinde gelen araçların, Karataş- Gazikent arasındaki bölgede akaryakıt istasyonuna ihtiyaçları var. Akkent’te, Mavikent’te ciddi bir nüfus oluşuyor. Karataş’taki bu aksı tamamlamak için düzenleme yapılacak. Bölgenin ihtiyacı doğrultusunda bu düzenlemeleri yapıyoruz” diye konuştu.

A.DUMAN

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı