Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 22:15
 
Gaziantep’te matbaa yok mu?
Gaziantep’in Odası, Denizli’ye iş yaptırıyor
Ekonomi Haberi
Gaziantep’te matbaa yok mu?

Gaziantep Ticaret Odası’nın yeni çıkan dergisi, şehirdeki matbaacıların ciddi tepkisini çekti. Derginin tasarımının Denizli’de, baskısının ise İstanbul’da yapılmasını eleştiren matbaacılar, “ Gaziantep’te matbaa yok mu? GTO, kendi üyelerine güvenmiyor mu?”  şeklinde tepki gösterdi.

Gaziantep Ticaret Odası’nın yeni çıkan dergisi, birçok tartışmayı da beraberinde getirdi.  Gaziantep’te 180 civarında matbaa, 100 civarında da ajans bulunduğunu belirten matbaacılar, “ Gaziantep Ticaret Odası’nın 150 civarında matbaacı üyesi var. Oda yönetiminin iş için kendi üyelerini neden tercih etmediğini bizlere açıklamasını bekliyoruz.” dediler.

YERLİ VE MİLLİ SÖZÜ NE OLDU?

Ülke genelinde bir seferberlik yapıldığını hatırlatan matbaacılar, “ Yerli ve milli üretim, şehrimiz için de geçerli değil mi? Ticaret Odası’nın öncelikli olarak faaliyet yaptığı şehirdeki firmaları kalkındırması gerekmiyor mu? Ticaret Odası, bizleri tercih etmeyerek, bir bakıma kendi üyelerinin yetersiz olduğu algısını yaratmaktadır. Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep dururken, Denizli’de iş yaptırıyorsa demek ki, bu işi Gaziantep’te yapacak firma yoktur. Oda yönetimi bunu nasıl izah edecek merak ediyoruz.” Şeklinde konuştular.

AİDAT BİZDEN İSTENİYOR, İŞ DIŞARIYA YAPTIRILIYOR

Gaziantep Ticaret Odası’nın üyelerinin aidatları ile ayakta durduğunu hatırlatan matbaacı esnafı, “ Odamız, bizden aidat alıyor. Hatta geciktirdiğimizde bunu faizi ile tahsil ediyor. Ama nedense, yaptıracağı iş için başka şehirdeki işletmeleri tercih ediyor. Piyasa şartlarının sıkıntılı olduğu bir ortamda, Oda Yönetimi bu işi şehir dışına nasıl çıkarabilir? Şehrimizde yapılsa, belki bir işletmemize katkı sağlanmış olacaktı. Üstelik Gaziantep işletmelerini tercih etmeyerek, bizlerin yetersiz olduğu algısını yarattılar. Bu nedenle matbaacılar olarak, Oda Yönetimi’nden özür bekliyoruz.” dediler.

(S.ÖZTÜRK)

 

 

 

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı