Haber Detayı
08 Temmuz 2018 - Pazar 19:45
 
“Gaziantep patlama noktasına geldi”
MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Gaziantep’te yaşayan Suriyeli Mültecilerin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Atay, üretmeyen, kente katkı sağlamayan mültecilerin Suriye’deki savaş bitirilerek bu topraklara gönderilmesi gerektiğini söyledi. Atay, “Gaziantep artık bu yükü kaldıramıyor, patlama noktasına geldi. Acilen bu soruna çözüm bulunmalı” diye konuştu.
Siyaset Haberi
“Gaziantep patlama noktasına geldi”

MHP Gaziantep Milletvekili Sermet Atay, Gaziantep’te yaşayan Suriyeli Mültecilerin durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Atay, “Gaziantep’te ve Türkiye’de bulunan Suriyeliler, tüm Suriyelileri kast etmiyorum, çalışmayan, üretmeyen, topluma katkısı bulunmayan insanlar var. Bazı insanlar bunu toplumsal bir tehlike olarak görmeye başladı. Bu sorun her gün büyüyen bir problem.”

“TERCİH HAKKI TANINMAMALI”

Suriye’de devam eden iç savaşın tüm paydaşlar bir araya getirilerek sona erdirilmesi gerektiğini savunan Atay, “Bir an önce Suriye’deki savaş bitirilerek,  misafirlerimize seçenek hakkı tanınmadan burada üretmeyen, vatandaşlığa geçmeyen, katkı sağlamayan kimselerin memleketlerine yollanması gerekiyor. Bu sorun ilerleyen yıllarda ciddi sorunlara yol açacaktır. Gerekirse Suriye topraklarında kamplar inşa ederek buralarda yaşamaları sağlanmalı. Bir an önce bu insanların topraklarına dönmesiyle ilgili tüm önlemleri alınması gerekiyor. Gaziantep artık bu yükü kaldıramıyor, patlama noktasına geldi. Acilen bu soruna çözüm bulunmalı.”

N.DEMİRCİ

Kaynak: (Haber Mrk.) - Haber Merkezi Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı