Haber Detayı
19 Haziran 2017 - Pazartesi 10:52 Bu haber 912 kez okundu
 
Gazeteciler, iftar yemeğinde buluştu
Gündem Haberi
Gazeteciler, iftar yemeğinde buluştu

Türkiye Gazeteciler Federasyonu(TGF) Başkanı Yılmaz Karaca önderliğindeki gazeteciler, Gaziantep'te düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin geleneksel iftar yemeği bu yıl Türkiye Gazeteciler Federasyonu(TGF) ile bölge illerin Gazeteciler Cemiyet Başkanları da katılımıyla bölgesel bir toplantıya dönüştü. TGF Yönetim Kurulu Toplantısı da, GGC’nin ev sahipliğinde Gaziantep’te yapıldı.

İftar yemeğine üyeler ile birlikte TGF Başkanı Yılmaz Karaca ve Yönetim Kurulu üyeleri ve Adıyaman, Adana, Ceyhan, Elazığ, Eskişehir, Hatay, Tarsus, İskenderun, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye, Tokat ve Şanlıurfa Gazeteciler Cemiyet başkanları da katıldı.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay, açılışta yaptığı konuşmada, mesleki birlik ve beraberliğin önemine değinerek “Bu akşam bizleri yalnız bırakmayan, burada olan büyük GGC ailesine teşekkür ediyorum” dedi. Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde birlik-beraberliğin ve dayanışmanın önemine değinen İbrahim Ay, Gaziantep’in 500 bine yakın mülteciyle ekmeğini paylaşan misafirperver bir kent olduğunu ifade etti. Başkan Ay, 'Şimdi Gaziantep'e Gelme Zamanı' projesiyle yurt çapında insanları kente davet edip güzelliklerini görmelerini arzuladıklarını belirterek, bu kapsamda Türkiye’nin dört bir tarafından gazetecileri Gaziantep’te ağırlamış olmaktan duydukları memnuniyeti de dile getirdi. Ay, Gaziantep’e gelen TGF Başkanı Yılmaz Karaca ve Cemiyet Başkanlarına teşekkür etti.
Karaca ise, Anadolu basınının birlik ve beraberlik içinde çalışması gerektiğini söyledi. Bazı medya patronlarının çalışanlarına yeterli desteği sağlamadığını belirten Karaca, 'Maalesef bazı illerde bırakın asgari ücretin üzerinde maaş almayı, asgari ücret düzeyinde dahi maaş alamayan arkadaşlarımız var. Hiç kusura bakmasınlar, bazı gazete sahipleri bu konuşmamıza tepki gösteriyorlar ama maalesef birçok arkadaşlarımızın banka kartları, gazete sahibinin muhasebesinin elinde. Bu, acı bir gerçek. Yani arkadaşlarımıza bin 400 lira maaşı dahi çok görüyorlar" ifadelerini kullandı.
Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti başkanı İbrahim Ay ise, Gaziantep'in huzur ve kardeşlik kenti olduğunu vurgulayarak, "Burası birliğin ve beraberliğin şehri. 'Şimdi Gaziantep'e gelme zamanı' kampanyası başladı. Bizde buna tüm gücümüzle destek veriyoruz. Güzel günler bizi bekliyor" diye konuştu
İftar programı okunan ezan ve yapılan duaların ardından yemeğin yenilmesi ile devam etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Gazeteciler,, iftar, yemeğinde, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı