Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 09:43
 
GASMEK 2. döneme hazır
Eğitim Haberi
GASMEK 2. döneme hazır

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (GASMEK) yeni eğitim dönemine bu yıl da yeniliklerle başlıyor. 
Gaziantep halkının ekonomik, sosyal, kültürel ve sanatsal açıdan gelişmesi ve hayatlarını zenginleştirmesi gibi bir misyonla uzun yıllardır hizmet imkanı sunan GASMEK, yeni bir meslek sahibi olmak, bir sanatla yeteneğini keşfetmek ya da aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen herkese ücretsiz eğitim imkanı sunuyor.

7’den 70’e herkesin hayatına dokunan kurum, faaliyete başladığı günden bugüne MEK (Meslek Eğitim Kursu) grubunda 104 bin 378, ETÜT (İlköğretim ve Ortaöğretim Eğitime Destek Kursları) grubunda ise 24 bin 172 olmak üzere toplamda 128 bin 550 kursiyere eğitim verdi. GASMEK ilk dönem 28 alan 260 farklı branşta 27 kurs merkeziyle, meslek eğitim kurslarında 23 bin 180, eğitime destek kurslarında 6 bin 166 öğrenciye eğitim imkanı sundu. kurum ayrıca kreş imkanıyla kursiyerlerin 03-06 yaş arasındaki çocukları için güzel bir fırsat sunuyor. Kurumda, 26 kurs merkezinde 260 branşta verilen eğitimlerin tamamı ücretsiz olduğunu belirten yetkililer, ayrıca vatandaşların GASMEK tarafından düzenlenen sergi, seminer ve söyleşi gibi faaliyetlerin tümünden de ücretsiz olarak faydalanabildiklerini açıkladı. Şubat ayında başlayacak olan yeni dönem haziran ayında sona ereceğini ifade eden yetkililer, 3,5 aydan 10 aya kadar süren eğitimlerin yanı sıra, bazı branşlarda tekamül kursları da verildiğini aktardılar. Bununla birlikte kurum, bazı branşlarda daha uzun süreli ihtisas eğitimleri de gerçekleştiriyor.
Kurum kurslarında açılan ‘hasta ve yaşlı hizmetleri, güzellik ve saç bakım hizmetleri, yiyecek içecek hizmetleri, çocuk gelişimi ve eğitimi, tekstil teknolojisi, bilişim teknolojileri’ gibi alanlarda açılan çeşitli branşlarda verilen eğitimler doğrultusunda kursiyerlerine istihdam fırsatı da sağlıyor.

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı